Recepty v kategorii: Vegano mánie

Nejsem vegan a popravdě ani veganské recepty na této bázi nejsou hlavním cílem receptů paní Čuby. Ale zjistila jsem, že spousta jídel, které vařím, dobře poslouží i komukoliv, kdo veganem je a doufám, že si na nich i pochutná. O tom přesně je tato kategorie zvaná Veganománie.

Co to tedy vlastně je to veganství?

Já ho chápu spíše jako životní styl, který se snaží vyloučit ze života v co největší možné míře všechny možné formy využívání zvířat. Nejde tedy jen o jídlo, ale třeba i o využívání na oblečení nebo třeba pro různé kosmetické a farmaceutické účely.

V jídle se pak veganství projevuje tak, že se odmítá maso, vejce a mléčné výrobky, ale třeba také med nebo jiné zvířecí produkty.

Čím nakrmíte vegana?

Ono to jídlo je vlastně hodně pestré! Když chcete.Když nechcete, tak kdo chce psa bít, hůl si vždycky a tak dále. Skvěle se ve veganské stravě dá pracovat s ovocem, zeleninou, luštěninami, obilninami a různými variacemi toho všeho. Skvělá je například soja nebo tempeh. Jen to vyzkoušet a nebát se.

V mých veganských receptech zatím tolik pestrosti není, ale doufám, že se to do budoucna zlepší a že i vegani si tu přijdou na své. Teď tu ale pro vás mám například skvělý vegetariánský boršč nebo skvělý italský bramborový salát ciambottu. Ze sladkých dobrotu tu pak mám třeba takové domácí zapečené müsli.

Dobrou chuť!

Recepty na veganská jídla:

Ratatouille neboli skutečná zeleninová božská mana

Ratatouille je skutečná zeleninová božská mana. Samozřejmě, mohli bychom říct, že je to vlastně jen osmažená zelenina zapečená v omině, ale to bychom se setsakramentsky pletli.

Optimistické letní drinky

Máte rádi smoothie? A už jste je někdy zkoušeli například s mandlovým mlékem? Připravila jsem pro vás 3 optimistické letní drinky, které připravíte během pár chvilek a krásně vás v horkém letním dni osvěží a zasytí.

Jednoduchá čočková polévka

Dostane se k vám čočková polévka jen jako novoroční raritka? Je to škoda, velká škoda. Ona totiž i jen naprosto jednoduchá čočková polévka je velkou lahůdkou a také skvělým zdrojem vlákniny a řady vitamínu. A hlavně je fakt dobrá.

Jarní bramborový salát s ředkvičkami

Byl by naprostý hřích na jaře nevyužít konečně toho, co nám příroda za čerstva přinese. Jarní bramborový salát s ředkvičkami je osvěžující dobrotou, která se skvěle hodí jako příloha, ale je i výbornou záležitostí k večeři. Ředkvičky salátu dodají skvělý šmrnc a křupavost.:)