Máte rádi smoothie? A už jste je někdy zkoušeli například s mandlovým mlékem? Připravila jsem pro vás 3 optimistické letní drinky, které připravíte během pár chvilek a krásně vás v horkém letním dni osvěží a zasytí.


Recept vznikl ve spolupráci s online farmářskými trhy Scuk.cz a Optimistic.


V létě máme přehršel čerstvého ovoce a zeleniny, ze kterých se dá vytvořit opravdu nepřeberné množství různých nápojů. Od jednoduchých čistě jen ovocných nápojů si můžeme připravit třeba právě různě kombinované s mlékem nebo i ne-mlékem. Takový dobře připravený letní drink do nás dostane spoustu živin a ještě nás to parádně zasytí.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Optimistické letní drinky

Ingredience na optimistické letní drinky

Množství: 2 porce od každého smoothie

Na mandlovo–borůvkové smoothie

300 ml mandlového mléka
2 hrsti čerstvých borůvek (100 g)
1 lžíce medu (20 g)

Na avokádovo–kiwi smoothie

250 ml vanilkovo–mandlového nápoje
1 avokádo (200 g)
1 kiwi (100 g)
1 lžíce medu (20 g)
100 g kostek ledu

Na ořechovo–kokosové smoothie

300 ml lískooříškového nápoje
1 špetka skořice (5 g)
100 g kokosové zmrzliny


SLAVÍME 10 LET A ROZDÁVÁME…

… ceny za více než 100 000 Kč! Navíc když vyhrajete, uděláte zároveň dobrý skutek a radost školce či škole, kterou sami vyberete. 🙂 Soutěžit můžete zde.
#dělámeradostrádi

PS: A také je to šance, jak získat naši novou chystanou kuchařku Velká polévková bichle mezi prvními (vychází v září).


Postup přípravy

Doba přípravy: 5 minut
Doba vaření: 0 minut
Celkový čas: 5 minut

Jaké smoothie je nejlepší?

Smoothies existuje nepřeberné množství druhů a vždycky jde především o to, co chutná vám. Někdo má radši čistě ovocné smoothie, které se nekombinuje například s mlékem či ne-mlékem. Pro jiné je zase neodolatelná kombinace ovoce-zeleniny či jen zeleniny.

A v tom je právě krása smoothies. Dají se připravit na doslova tisíce způsobů a experimentovat s nimi do aleluja. Já jsem pro vás tentokrát vybrala 3 smoothie, které všechny dohromady pojí nemléčná složka od firmy Optimistic. Ti vyrábějí ne-mléka, tj. zpracovávají například mandle nebo lískové ořechy do takové podoby, kdy vám vznikne lahodný nápoj, který je mléku podobný. Je tedy ideální pro osoby, které mléko například vůbec nemůžou.

Pojďme tedy na to! Příprava je velmi jednoduchá. Vše totiž stačí hodit do mixéru a dobře hezky do hladka rozmixovat.

Mandlovo–borůvkové smoothie

Jako první pro vás mám klasickou a jednoduchou kombinaci mandlového mléka s ovocem, které můžeme lehce dosladit například medem, javorovým sirupem, nebo cukrem. Se slazením ale opatrně, protože jak mléko, tak borůvky jsou dost sladké samy o sobě. Borůvky lze velmi dobře zaměnit například za maliny, jahody nebo třeba třešně.

Vhoďte do mixéru, nechte mixovat, podávejte. Je to dobrota.

Avokádové–kiwi smoothie

V tomto smoothie je kromě vanilkového mandlového mléka a ovoce přidané také avokádo, které je dokonalým zdrojem zdravých tuků a toto smoothie tak může skvěle fungovat například jako rychlá výživná snídaně nebo svačinka. Avokádo má zároveň takovou neutrální chuť, takže se skvěle hodí právě třeba i do smoothies.

Smíchejte tedy vyloupnuté avokádo bez pecky, oloupané kiwi, nemléko a trošku sladidla (med, cukr, javorový sirup,…) společně s ledem a vymixujte do dobrého drinku. Led napomůže tomu, že bude krásně ledový. Konzistence je pak spíše krémová a pěkně vás zasytí.

Ořechovo–kokosové smoothie

Oříšky, kokosová zmrzlina, do toho skořice…Hmm… Toto je naprostá špička pro milovníky sladkého ledového mlsání. Kombinace lískooříškového nápoje s ledovou kokosovou zmrzkou je naprosté labůžo. Když vše ještě lehce okořeníte troškou skořice, budete si lítat na obláčku.

Vše opět pěkně pečlivě rozmíchejte v mixéru.

A to je pro dnešek ze světa optimistických smoothies vše. Jaký je váš oblíbený letní drink? Já si například ještě s velkou chutí ujíždím na kokosovo–ananasovém smoothie. Dejte mi vědět, jak jste na tom vy.

Pája