Kokosovo-ananasové smoothie je vlastně taková nealko piňa colada, kterou naprosto bezmezně miluju. Kokos můžu mít téměř na všem a ananas, když je dobře vyzrálý, tak ten je špica také vždycky. Kromě toho je to samozřejmě naprosto na 200% zdravé a plné vitamínů, až vám z toho budou vibrovat chlupy na těle…ale opravdu.

Ani jsem tu nezvažovala variantu pracovat se sterilovaným ananasem, protože to mi přijde brrrr – zaprvé je to chudák malý znásilněný ananas a ono když se porozhlédnete v obchodě, tak ananasy nejsou vždy ukrutně předražené. Takže finančně se nelze vymlouvat, že byste vykrváceli.

K přípravě budete nutně potřebovat nějaký dobrý mixér (ideálně smoothieovač), protože tohle bych tedy ručně sekat nechtěla a výsledek by byl značně nejistý.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Kokosovo-ananasové smoothie

Ingredience na kokosovo-ananasové smoothie

Množství: 2 velké drinky

1 banán
¼ ananasu
1 kokosové mléko
2 lžíce strouhaného kokosu


Školní rok se blíží! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 1 minutu
Celkový čas: 11 minut

Připravte si banán, ananas, kokos a kokosové mléko. Ty rozkrájejte (kromě kokosového mléka :)) na středně velké kostky cca 5×5 cm. Čím menší, tím budou pro mixér stravitelnější. Tady tedy záleží i na tom, jak máte výkonný mixér a jak dobře si nožíky poradí s ovocem. Čím výkonnější, tím větší habány můžete nechat. A naopak.

Kokosová vsuvka

Pokud máte chuť na ještě více kokosovosti, tak si nastrouhaný kokos nechte ještě chvilku opražit na suché pánvi, aby chytil zlatavý nádech. Krom barvy se ale hlavně neskutečně rozvoní. Ale nutné to není, pokud jste liní a tak vůbec 🙂

Zpět ke smoothie

Vše vhoďte do mixéru i s kokosovým mlékem a nechte pořádně promixovat…přesně tak, aby to bylo smooth – takže hladké, jemné a nedrhl vám kokos na patře. Ochutnejte, popřípadě doslaďte agávovým sirupem, medem nebo prostě jen pěkně nezdravým moučkovým cukrem.

Možná si říkáte, proč tam dávat banán? Nu je to tak, že banán celé smoothie krásně osladí a zjemní. Takže pak už vlastně dost často není vůbec potřeba přidávat nějaké sladidlo. Ale samozřejmě záleží na vašich chuťových zvyklostech a také na tom, jak moc je ovoce samo o sobě sladké.

A je hotovo!

Dobrůtka je na světě a vy jste zase udělali něco dobrého pro své zdraví.

Vaše paní Čuba

Hledáte pro své bříško něco zdravého? Zkuste se mrknout do kategorie Čuba pro zdraví 😉