Chia pudink jsem před časem ochutnala poprvé a naprosto jsem se do téhle jednoduché a super ultra zdravé dobroty zamilovala. Pro neználky rovnou uvádím, že se chia vyslovuje “čija”. Já jsem to třeba dlouho nevěděla a bála jsem se o této tajemné záležitosti vůbec hovořit, aby se společensky neznemožnila 🙂 Takže čija.

Kdo nebo co je chia?

Pro ználky pokračujte na přípravu. Pro neználky čtěte dále. Sama jsem moc nevěděla, co v případě těchto černých malých semínek čekat, kde se najednou vzaly a proč jsou tak populární. 1 mm malé kuličky jsou dětičky šalvěje hispánské a přišly k nám ze Střední Ameriky. Jsou plné všeho extra zdravého a po jejich konzumaci minimálně zařechtáte energickým výbojem.

Chia pudink - překrásné chia pet
Chia pudink – překrásné chia pet

Jedna taková malá kuriozita. Z šalvěje hispánské se vyrábějí i takzvané chia pets – viz fotka. Krásný tip na dárek maminkám nebo tatínkům, že?

Ale teď už k receptu na tuhle lahodnost

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Chia pudink s kokosem a ovocem

Ingredience na chia pudink s kokosem a ovocem

Množství: 2 porce

4 lžíce chia semínek
250 ml kokosového mléka
2 lžíce kokosu
2 lžičky agávového sirupu či jiného sladidla

Ovoce na dozdobení – borůvky, jahody, banán, pomeranč…cokoliv


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 5 minut
Doba vaření: 10 minut
Celkový čas: 15 minut

Pokud se neradi patláte s tradičním vařeným pudinkem, tak tohle pro vás bude osvobození. Chia puding je totiž hotový doslova během pár minut. 

Vezměte kokosové mléko a přisypte do něj asi 4 lžíce chia semínek. Ta začnou poměrně rychle bobtnat a vytvoří rosolovitou směs. Přidejte také kokos, pokud chcete a oslaďte agávovým sirupem, medem, stévií, cukrem…prostě tím, na co jste zvyklý. Ideální je pak směs překrýt potravinářskou folií a nechat nabobtnat přes noc. 

Ráno na vás tak bude čekat moc dobrá snídaně.

Aby byl život ještě krásnější, tak chia pudink přizdobte nějakým dobrým čerstvým ovocem a konzumujte v pohodě a lásce. Nebojte se toho, že jsou semínka krapet vizuálně slizká. Chuťově je to labůžo. 

Jednoduché jako facka!

Dobrou chuť
Čubinka

PS. Pro více zdravých a chutných jídel se podívej do rubriky Čuba pro zdraví.