Recepty v kategorii: Zdravé dobroty

V dnešní době jede ve velkém trend zdravého jídla. Co to je ale to zdravé jídlo? Asi k tomu každý přistupuje trochu jinak, proto já vám tu předkládám svoji verzi toho, co si myslím, že je zdravé jídlo, které našemu tělu prospěje, nezatíží ho a ještě pěkně zasytí.

Z čeho vařím?

Najdete tu recepty na jídla, která jsou plná zeleniny, luštěnin, dobrého netučného masa a ingrediencí, které neobsahují různá éčka, béčka ani céčka. Snažím se tu vyvarovat zahušťovadel nebo mouky, pracuji přímo se základními surovinami (ne polotovarům) a snažím se nepřemašťovat.

Někdo má pocit, že když se vaří zdravě, stojí to i více peněz, protože potřebujeme skutečnou zeleninu, skutečné maso a jiné další podobné záležitosti. Podle mě je to nesmysl. Není potřeba vařit z bio potravin nebo vymýšlet různé rituály vyhánění špatného ducha jídla, abychom si pochutnali na něčem, co nám prospěje. Stačí jen nebýt líný a pěkně vařit doma a věnovat jídlu čas. Protože ono vám to vrátí na stokrát.

Na co se můžete těšit?

Co třeba takový melounový salát s rukolou a balkánem? Výborné jsou pak třeba také různé pomazánky – například avokádová. Pokud zabrousíme do masa, tak je naprosto skvělý pečený králík na tymiánu 😉

Mnohem víc toho najdete v této rubrice. Těším se i na vaší inspiraci!

Zdravé recepty:

Domácí kimchi

Domácí kimchi je naprostým miláčkem nejen do chladných dní. Tato kvašená směs zeleniny je plná vitaminů, enzymů a přirozených probiotik a krom toho je tak lahodná, že ji budete milovat a možná stejně jako já jíst po kilech.

Plněná tortilla sýrem, šunkou, sušenými rajčaty a zeleninou

Plněná tortilla sýrem, šunkou, sušenými rajčaty a zeleninou a sušenými rajčaty je naprosto báječnou jednoduchou večeří nebo obědem, po kterém se budete ještě ráno olizovat.

Zimní salát s pečenými batáty, cizrnou a čočkou

Zimní salát s pečenými batáty, cizrnou a čočkou je ztělesněným důkazem toho, že i když mrzne, až praští, můžeme vytvořit něco zeleninového a naprosto báječného.

Salát z řapíkatého celeru

Salát z řapíkatého celeru s jablky, ořechy a cibulkou se u vás zabydlí takovou rychlostí, že nebudete vědět jak. Je výborný, jednoduchý a skvěle si ho připravíte po celý rok, nejen ve dnech zeleninové hojnosti.

Bulgur s pečenou zeleninou a kuřecím masem

Bulgur s pečenou zeleninou a kuřecím masem je přesně tím tipem jídla, které připravíte velmi rychle, krásně vás zasytí, ale zároveň nezaplácne tak, že se nemůžete hýbat. Společně se skvělou zálivkou si tam velmi jednoduše připravíte bezvadný lehký oběd nebo véču.

Jednoduchá čočková polévka

Dostane se k vám čočková polévka jen jako novoroční raritka? Je to škoda, velká škoda. Ona totiž i jen naprosto jednoduchá čočková polévka je velkou lahůdkou a také skvělým zdrojem vlákniny a řady vitamínu. A hlavně je fakt dobrá.

Dýňový salát s kozím sýrem

Dýně hokaido je skvělým sladkým podzimním miláčkem, kterého dost pravděpodobně znáte hlavně v polévce nebo třeba v nákypu. Což si ji ale připravit jako salát? Dýňový salát je úžasnou záležitostí, která rozhodně stojí za ochutnání.