Recepty v kategorii: Zdravé dobroty

V dnešní době jede ve velkém trend zdravého jídla. Co to je ale to zdravé jídlo? Asi k tomu každý přistupuje trochu jinak, proto já vám tu předkládám svoji verzi toho, co si myslím, že je zdravé jídlo, které našemu tělu prospěje, nezatíží ho a ještě pěkně zasytí.

Z čeho vařím?

Najdete tu recepty na jídla, která jsou plná zeleniny, luštěnin, dobrého netučného masa a ingrediencí, které neobsahují různá éčka, béčka ani céčka. Snažím se tu vyvarovat zahušťovadel nebo mouky, pracuji přímo se základními surovinami (ne polotovarům) a snažím se nepřemašťovat.

Někdo má pocit, že když se vaří zdravě, stojí to i více peněz, protože potřebujeme skutečnou zeleninu, skutečné maso a jiné další podobné záležitosti. Podle mě je to nesmysl. Není potřeba vařit z bio potravin nebo vymýšlet různé rituály vyhánění špatného ducha jídla, abychom si pochutnali na něčem, co nám prospěje. Stačí jen nebýt líný a pěkně vařit doma a věnovat jídlu čas. Protože ono vám to vrátí na stokrát.

Na co se můžete těšit?

Co třeba takový melounový salát s rukolou a balkánem? Výborné jsou pak třeba také různé pomazánky – například avokádová. Pokud zabrousíme do masa, tak je naprosto skvělý pečený králík na tymiánu 😉

Mnohem víc toho najdete v této rubrice. Těším se i na vaší inspiraci!

Zdravé recepty:

Jednoduchá čočková polévka

Dostane se k vám čočková polévka jen jako novoroční raritka? Je to škoda, velká škoda. Ona totiž i jen naprosto jednoduchá čočková polévka je velkou lahůdkou a také skvělým zdrojem vlákniny a řady vitamínu. A hlavně je fakt dobrá.

Dýňový salát s kozím sýrem

Dýně hokaido je skvělým sladkým podzimním miláčkem, kterého dost pravděpodobně znáte hlavně v polévce nebo třeba v nákypu. Což si ji ale připravit jako salát? Dýňový salát je úžasnou záležitostí, která rozhodně stojí za ochutnání.

Jarní bramborový salát s ředkvičkami

Byl by naprostý hřích na jaře nevyužít konečně toho, co nám příroda za čerstva přinese. Jarní bramborový salát s ředkvičkami je osvěžující dobrotou, která se skvěle hodí jako příloha, ale je i výbornou záležitostí k večeři. Ředkvičky salátu dodají skvělý šmrnc a křupavost.:)

Výborné řecké tzatziki anebo luxusní okurka v jogurtu

Co takhle pravé řecké tzatziki – neboli vlastně takový dobrý okurkový salát? Jestliže jste stejně jako já milovníci okurek a nedělá vám problém na posezení zbaštit celou mísu okurkového salátu, pak jsou pro vás tzatziky nutnost.

Výborná hrachová kaše

Nevím, jak to máte vy s hrachovou kaší, ale pro mě to vždycky byl úděs a jen jsem si vzpomněla na barvu této krmě, měla jsem značné pochybnosti o tom, že mi tohle někdy projde trávící soustavou. Jenže nesuďme hrášek rychle a nelámejme nad ním hůl, protože i hrášková kaše může být pěkná kočka, kterou budete chtít potkávat častěji.