Recepty v kategorii: Postřehy

Blog Kuchti.me je sice web o receptech a o tom, jak se dobře napápnout  ale stojí, sedí, leží a tak vůbec na mně – Páje a mém Tomovi. My jsme takové dvě bytosti, co společně dělají celou řadu věcí a když máme co říct, rádi se o to podělíme. Postřehy jsou tedy o tom, co nás kde potkává a mohlo by se vám do kuchyňského, kuchařského, gurmánského a tak vůbec života hodit.

Co tu postřehnete?

Tuze rádi cestujeme a když už jsme delší dobu doma v Čechách, svrbí nás prstíčky. Když už jsme na cestách, tak rádi objevujeme lokální chutě, což je často hodně dobrodružné. Ale zase se naše trávící ústrojí už tak obrnilo, že nemáme vlastně téměř nikdy žaludeční potíže. Jíme jak husy 🙂

Najdete tu tedy nějaké mé postřehy, jak se dá kde ve světě najíst. Nejsem profesionální jídelní kritik, ale mlsný jazyk mám. To zase ano. Můžete si tak přečíst například něco o tom, jak se najíte na Srí Lance. A co druhá strana zeměkoule? Mám tu i postřeh ohledně jihoamerického asada :).

Jaký byl rok 2023 a top 3 recepty roku

Ohlížíte se za uplynulým rokem a říkáte si, jaký byl a jestli byste ho třeba chtěli prožít ještě jednou? Já, nebo spíše my jako Víc než kuchařka, jsme porušili tradici a poslední dva roky tak neudělali… Snad kvůli únavě, nedostatku času. Těžko říct. Letos se ale zdá, že nám trošku té energie zůstalo a já se tedy zkusím zpětně probruslit rokem 2023 a podělím se s vámi o nějaké ty zákulisní informace a tedy i o to, jak jsme se měli.
Geniální tvarůžková pomazánka - výborná záležitost
star_border

14 tipů na silvestrovské pomazánky

Vánoční svátky a Silvestr samotný jsou hodně o jídle, co si budeme povídat. Řešíme, co uvařit, nebo nevařit a jak se nepřeplácat nebo zas naopak jak toho sníst co nejvíc, aby nám nebylo špatně a nepřibrali ani deko (hahaha) atd.
3 svačinové recepty (nejen) pro děti
star_border

3 svačinové recepty (nejen) pro děti

Je začátek školy? Nebo naopak už škola končí a vy už nevíte, co dalšího připravit? Připravila jsem pro vás 3 svačinové recepty nejen pro děti, ale třeba i pro dospělé. K nim vám také přihazuji pár zajímavých informací, co je dobré o svačinách vědět.
Máslové - marcipánové sušenky - zasloužená sladká odměna
star_border

15 + 1 tip na jedlé dárky nejen na Vánoce

Obdarovávat v dnešní době začíná být čím dál těžší. Většina z nás už si dokáže potřebné věci obstarat dost často sama v průběhu roku a otázka: „Co by sis přál/a k Vánocům?“ spíš děsí. Co pak chudáci ti, kteří chtějí obdarovávat? Už nevíte, co vymýšlet? Jestli jste na tom podobně jako já, čtěte dál.

Co nám přinesl rok 2020

Rok 2020 se nám všem určitě zapíše na dlouhou dobu do paměti. Jednoduše bych ho popsala rokem veletočů a jako jednou velkou jízdou na horské dráze – od toho nejlepšího, po to nejhorší. Jak se dařilo mě, nám, Víc než kuchařce? Pojďte se se mnou zasmát a pomodlit se, aby byl rok 2021 klidnější.
Trhané vepřové maso - pulled pork v akci
star_border

7 top receptů 2019 aneb trošku ohlédnutí

Rok 2020 už jede na plné obrátky a konečně jsem našla trošku více času se zastavit a podívat se dopředu a dozadu, co se vlastně pěkného událo a bude dít dál. Mrkneme společně na 7 top receptů 2019 a taky na věci ukrutně důležité, co bych vám chtěla povědět. 
Chia pudink - překrásnost česrvého ovoce a skvělého chia pudinku
star_border

Rozjímání nad uplynulým rokem aneb TOP 7 receptů 2018

S koncem roku 2018, který nám velmi zásadně převrátil životy (naštěstí jen v tom dobrém) se uchyluji ke klišovatosti (bohužel ne ke kližce, tu totiž nemám moc ráda, ale na guláš zase co si budeme povídat) a pod fousem si bublám, že ten čas hrozně rychle letí a že naše malá Linda už není to malinkatý miminko, ale malá rozumná a svéhlavá bytost.
Krásné Vánoce přejeme my Čubínkovi
star_border

Ohlednutí za rokem 2017

Hezký Štědrý den pupíci, Máme posledních pár dnů do konce roku 2017 a za sebe tedy musím říct, že vlastně ani neutekl jako voda, takže jsem měla čas si věci pěkně vychutnat. Užila jsem si ho, protože byl výživný na zážitky a na nové lidi a celkově bych řekla, že byl pro můj (nejen Čubí) život zásadní.