Recepty v kategorii: Postřehy

Blog Kuchti.me je sice web o receptech a o tom, jak se dobře napápnout  ale stojí, sedí, leží a tak vůbec na mně – Páje a mém Tomovi. My jsme takové dvě bytosti, co společně dělají celou řadu věcí a když máme co říct, rádi se o to podělíme. Postřehy jsou tedy o tom, co nás kde potkává a mohlo by se vám do kuchyňského, kuchařského, gurmánského a tak vůbec života hodit.

Co tu postřehnete?

Tuze rádi cestujeme a když už jsme delší dobu doma v Čechách, svrbí nás prstíčky. Když už jsme na cestách, tak rádi objevujeme lokální chutě, což je často hodně dobrodružné. Ale zase se naše trávící ústrojí už tak obrnilo, že nemáme vlastně téměř nikdy žaludeční potíže. Jíme jak husy 🙂

Najdete tu tedy nějaké mé postřehy, jak se dá kde ve světě najíst. Nejsem profesionální jídelní kritik, ale mlsný jazyk mám. To zase ano. Můžete si tak přečíst například něco o tom, jak se najíte na Srí Lance. A co druhá strana zeměkoule? Mám tu i postřeh ohledně jihoamerického asada :).

Trhané vepřové maso - pulled pork v akci
star_border

7 top receptů 2019 aneb trošku ohlédnutí

Rok 2020 už jede na plné obrátky a konečně jsem našla trošku více času se zastavit a podívat se dopředu a dozadu, co se vlastně pěkného událo a bude dít dál. Mrkneme společně na 7 top receptů 2019 a taky na věci ukrutně důležité, co bych vám chtěla povědět. 
Tuňáková pomazánka - všechno to smícháme a je hotovo
star_border

8 tipů na silvestrovské pomazánky

Čím namazat (ne sebe), to je otázka. Silvestr a svátky vánoční jsou hodně o jídle, co si budeme povídat. Řešíme, co uvařit, nebo nevařit a jak se nepřeplácat nebo zas naopak jak toho sníst co nejvíc, aby nám nebylo špatně a nepřibrali ani deko (hahaha) atd atd.
Máslové - marcipánové sušenky - zasloužená sladká odměna
star_border

15+1 tip na jedlé dárky nejen na Vánoce

Obdarovávat v dnešní době začíná být čím dál těžší. Většina z nás už si dokáže potřebné věci obstarat dost často sama v průběhu roku a otázka: „Co by sis přál/a k Vánocům?“ spíš děsí. Co pak chudáci ti, kteří chtějí obdarovávat? Už nevíte, co vymýšlet? Jestli jste na tom podobně jako já, čtěte dál.
Chia pudink - překrásnost česrvého ovoce a skvělého chia pudinku
star_border

Rozjímání nad uplynulým rokem aneb TOP 7 receptů 2018

S koncem roku 2018, který nám velmi zásadně převrátil životy (naštěstí jen v tom dobrém) se uchyluji ke klišovatosti (bohužel ne ke kližce, tu totiž nemám moc ráda, ale na guláš zase co si budeme povídat) a pod fousem si bublám, že ten čas hrozně rychle letí a že naše malá Linda už není to malinkatý miminko, ale malá rozumná a svéhlavá bytost.
Krásné Vánoce přejeme my Čubínkovi
star_border

Ohlednutí za rokem 2017

Hezký Štědrý den pupíci, Máme posledních pár dnů do konce roku 2017 a za sebe tedy musím říct, že vlastně ani neutekl jako voda, takže jsem měla čas si věci pěkně vychutnat. Užila jsem si ho, protože byl výživný na zážitky a na nové lidi a celkově bych řekla, že byl pro můj (nejen Čubí) život zásadní.
15 tipů, co si přát k Vánocům aneb kuchařčin dopis Ježíškovi
star_border

15 tipů, co si přát k Vánocům aneb kuchařčin dopis Ježíškovi

Už máš napsaný dopis Ježíškovi? Štědrý den se blíží a pokud propadáš panice, co si přát nebo jak někoho obdarovat, mám tu pro Tebe pár tipů, co by třeba mně udělalo velikou radost 🙂 Doufám, že i pro Tebe bude těchto 15 tipů na vánoční dárky k užitku a že i moje komentáře Ti s výběrem pomohou. Tvoje Čubička PS: A můj tajný tip? Kupovat online z tepla domova a vyhnout se tomu předvánočnímu nákupnímu šílenství 😉
Tajemství norského léta paní Čuby
star_border

Tajemství norského léta aneb pauza od psaní receptů

Ahoj pupíčci, možná si ještě pamatujete, jak jsem na začátku léta psala a těšila se, že budu určitě jisto jistě dávat každý týden nový recept všechno bude krásné a zalité sluncem. No…nepovedlo se…nebo také jinak by se dalo použít sorry, jako. Jestli jste zvědaví proč, a co jsem vlastně celou dobu dělala, tak čtěte dál. Kde nás byl konec? Ještě před začátkem července jsme se s Tomem můžem sbalili a odjeli jsme pracovat do Norska. Pro mou drahou polovičku už to byla devátá sezóna na severu a pro mě čtvrtá, respektive druhá pracovní. Tom se staral ještě společně s dvěma dalšími guidíky (rozuměj raftovými průvodci) o českou raftovou základnu na…
Jak se napijete v Jižní Americe - pití maté v praxi
star_border

Jak se najíte a napijete v Argentině a Chile – o pití

Asi každý u vás už někde zaslechl pohádku o skvělém argentinském hovězím (o asadu – pravém argentinském grilování se můžete dočíst tady) a dokonalém chilském či argentinském víně. Byla bych tedy, to každý jistě chápe, úplný blázen, kdybychom v Argentině nevyužili příležitosti a hovězímu a vínu se v Jižní Americe nepodívali pořádně na zoubek…nebo spíše se to podívalo na zoubky nám.
Jak se na Kubě najíte - super skvělé jídlo
star_border

Jak se najíte na Kubě

Ve většině průvodců, které se ke Kubě vztahují, se píše: “Kuba není destinace, od které můžete očekávat, že se dobře najíte” My jsme k tomu přistoupili spíš s tím, že se necháme překvapit…ať mile nebo nemile.
Kanadská poutine - finální deluxe verze poutine
star_border

Poutine aneb jak si pochutnáte v Kanadě

Někdo má rád holky, jiný zase vdolky…nebo jak se to říká? Každopádně jiný kraj jiný mrav a to platí i o jídle. Proto mám tak ráda cestování a zkoušení všeho možného i ne-možného – vlastně spíš co žaludek dovolí a střeva udrží. Podle mě je totiž jídlo velmi pěkným způsobem, jak poznat místní kulturu a lid. Platí to vždycky? Vždyt co jiného o nás lépe vypovídá než to, čím si plníme pupíky?
Náš kanadský Halloween aneb jak si udělat dýni
star_border

Náš kanadský Halloween aneb jak si udělat dýni

Vždycky jsem si říkala, že se nebudu nechávatt strhnout davem a že speciálně v Čechách nebudu slavit Halloweeny, Svatého Valentýna a podobné ne nám vlastní nesmysly, o kterých vlastně ani pořádně nevíme, k čemu jsou, jak vznikly a jak se to má pořádně slavit. Jelikož jsem ale teď v Kanadě, tak jsem aspoň tomu Halloweenu podlehla, nebo spíš jsme i s Čubím mužem podlehli, a v rámci opravdu hodně násilného vnucování dýni v obchodech (rozuměj, ležely tam u vchodů na zemi a člověk o ně doslova zakopával. Jejich utrápené výrazy typu: „Prosím, vezmi si nás k sobě domů a vykroj nás“ člověka nutily k jednání. Takže jsme si včera pořídili…
Návod jak si pořídit levný ruční mixér v osmi krocích
star_border

Návod jak si pořídit levný ruční mixer v osmi krocích

Lidé se mě občas ptají, jaký ruční mixér bych jim doporučila koupit. Chápu, že občas chceme na něčem ušetřit, takže bych se s vámi ráda podělila o to, jak si pořídit takový levný ruční mixér v osmi krocích. 1. Buďte přirozeně šikovní a vyrazte si na pěší výlet po zledovatělém srázu. 2. Zakopněte a komíhejte se směrem k nejbližšímu stromu, který se pokuste obejmout. 3. Jelikož se projeví naplno vaše šikovnost, místo objetí to napalte prsty na více využívané ruce do stromu, co to jen půjde. 4. Vidíte-li hvězdy, jste na dobré cestě. 5. Ruka bude pekelně bolet. Jako první pomoc využijte klacíku a izolepy. 6. Prsty budou pravděpodobně zlomené…