Do rukou se mi dostala moc hezká kuchařka Petry Novotné Vaříme s dětmi pro děti a pokud máte doma menší děti, vřele doporučuji do ní nahlédnout, zamilovat si ji a pořídit si ji. 

Kuchařek pro děti všech možných věkových kategorií je mraky, takže je potřeba být originální a přinést na trh něco speciálního a to se Petře povedlo.

Kuchařku vydalo nakladatelství Smart Press, se kterými jsem se dohodla, že jim pár krásných knih orezenzuji. Zaměřují se hlavně na kuchařky a to tak krásné a pestré, že stojí za to se k nim na stránky podívat a pokochat se… A pak i něco koupit.

První dojem 

Na první dobrou mě zaujalo celkové barevné a grafické provedení knížky. Je tak úžasně barevná, krásně ilustrovaná a doplněná o skvělé fotky, že z nich budete nadšeni jak vy dospěláci, tak i vaše děti.

Co v kuchařce najdete?

Kuchařka je rozdělena do 11 témat – vždy s originálním názvem (např. „Dětství je sladké, to si piš“ nebo „Tvoje rohlíčky jsou obzvlášť vypečené„). Každé téma obsahuje směs různých receptů – sladkých, slaných, masitých, zeleninových, pečených atd. 

Pokud si libujete v kuchařkách, kde máte např. seznam polévek, hlavních jídel, salátů, dezertů a podobně, tady takové rozdělení nehledejte. Což ale vzhledem k tomu, jakým způsobem je kniha psaná, není zas až tak na škodu. Přijde mi, že je to takové dobrodružství pro děti, ze kterého si mohou sami vybrat, co jim zrovna padne do oka.

Vaříme s dětmi pro děti - co můžete očekávat?
Vaříme s dětmi pro děti – co můžete očekávat?

Recepty jsou psané čtivým jazykem srozumitelným pro děti. Tučně jsou instrukce pro děti a klasickým písmem zbytek je pro maminky. U každého receptu je také nějaká zajímavost, která se jídla týká a napsané je to tak hezky, že už i kdyby nešlo o recepty, tak se jejich čtení užijete.

Netradiční recepty

Co mě překvapilo, je výběr některých ingrediencí, které jsou pro mě zařazené v kolonce “dětem aplikovat jest velice riskantní, protože nad tím nos ohrnou,” Jde například o avokádo, cizrnu, koriandr, zázvor nebo kari v neobvyklých chuťových kombinacích. To lze ale také považovat vlastně za takovou výzvu, jestli to děti sní. 🙂 

Celá kuchařka je napsaná tak, že i kdybyste se nepustili do přípravy receptů, tak vás zaujmou moc hezké texty a i základní informace o tom, jak třeba nějaké jídlo zpracovávat nebo odkud suroviny pochází a proč je jíst. Dítě se z kuchařky může také milou formou dozvědět základní pravidla chování v kuchyni a jak zacházet s různým náčiním. 

My jsme vyzkoušeli…

Jelikož kuchařka obsahuje celou řadu tradičních a osvědčených receptů, které by dětem měli s jistotou chutnat, začali jsme testováním jedné takové klasiky – mrkvové polévky. Jemná, dobrá, slaďoučká – tedy přesně tak jak má být.

V kuchařce ale také najdete spoustu receptů, které jsou z mého pohledu netradiční a používají i pro mě neobvyklé kořeněné kombinace. Otestovala jsem tedy kuřecí řízečky s mangovým dipem. Jak samotná obalovací směs byla netradiční – pohanková krupice, kokos, kari, kukuřičné vločky, mandle… To se často nevidí. Ale i dip byl kombinací manga, okurky, sojovky atd. Dohromady pak vzniklo chuťově hodně zajímavé jídlo!

Vaříme s dětmi pro děti - první dojem
Vaříme s dětmi pro děti

Pro koho je tato kuchařka?

Pokud bych knihu měla někomu doporučit, tak určitě všem, kdo tráví s dětmi rádi čas v kuchyni a také, a to možná především těm, kteří chtějí svoje dítko do kuchyně nalákat a ukázat mu, že je to zábavný a hezký svět. Fotky děti určitě navnadí a laskavý text s jednoduchými instrukcemi je nakopnou k tomu to v kuchyni zkusit. 

Mrkněte na tuto kuchařku na stránky nakladatelství Smart Press, kde najdete spoustu fotek a i ukázku z této knihy. Určitě stojí za pozornost!

Líbila se vám recenze? Sdílejte jí s přáteli ;o) Díky!

Kolik byste dal/a produktu hvězdiček? (víc = lepší)
Bych blilCelkem hnusnýBrý...noBezva sváčaGastronomickej orgáč! (hodnoceno: 2x, průměr: 4,50, nejlepší: 5)
Loading...

Přečteno 467x

Další příspěvky z kategorií: