Recepty, které Tě baví nejen jíst, ale i číst

Blog Kuchti.me je věnován každému, kdo stejně jako my rád vaří dobré jednoduché a kvalitní jídlo a rád se u vaření zasměje.

Naučíme vás připravovat tradiční recepty prověřené generacemi, ale s trochou odvahy a chuti se s námi můžete potopit i do vod receptů netradičních, na které byste si třeba sami jen tak netroufli.

Jak to všechno začalo?

Byl začátek roku 2013 a já – Pája jsem tehdy v záchvatu mladického nadšení a energie dostala nápad sepsat k narozeninám kamaráda jedinečnou osobitou kuchařku přímo a jen pro něj. Dost jsem se u toho tehdy nasmála, ale v životě mě nenapadlo, že by to měl číst ještě někdo další.

To jsme my - Pája a Tom
To jsme my – Pája a Tom

Tom, tehdy můj kluk a čerstvá láska, si kuchařku nadšeně přečetl a jak je pro něj typické, dostal nápad. “Proč prostě neudělat blog, kam budeš tyhle svoje recepty psát? Ať se mohou bavit, smát a inspirovat i ostatní!” A tak jsme v máji 2013 do světa poslali naše “první dítě” v podobě foodblogu receptypanicuby.cz.

Chtěli jsme vytvořit milý a vtipný kulinářský blog, kde bych mohla vypouštět své frky ostatním lidem do světa. Paní Čuba se pro naše legrácky bezvadně hodila.

Postupně jak web rostl se začalo čím dál více přidávat také plánování a promýšlení obsahu a toho, co vlastně chceme Vám – našim čtenářům – předat dál. Naskočili jsme do rozjetého vlaku nekonečného vzdělávání se v online marketingu a blogování, počet čtenářů začal růst až na současných více než 1700 denně a objevily se první spolupráce s firmami. Bylo na čase tomu všemu dát nový kabátek.

A tak jsme spolu s návštěvou 1,5 miliontého čtenáře web přejmenovali na Kuchti.me – s chutí a humorem.

Proč to děláme?

Máme rádi dobré jídlo a často si při jeho přípravě říkáme, že najít ten pravý recept je jako hledat jehlu v kupce sena. Baví nás předávat vám naše osvědčené recepty, ale třeba i to, když se nám něco nepovede. Chybami se člověk mnohdy naučí víc, než když jde všechno jako po másle.

Kromě jídla taky rádi fotíme, cestujeme a testujeme, což pak sdílíme v podobě postřehů z cest nebo recenzí nejrůznějších kuchyňských pomocníků a vychytávek.

Chcete-li nás poznat víc, poslechněte si naše povídání na Radiu Wave.

Naše povídání na Rádiu Wave
Naše povídání na Rádiu Wave – klikni na obrázek

Nebo si přečtěte třeba tento rozhovor s námi.

Máme nového člena a nové plány

Čtyři ruce už nám nestačily, takže jsme do našeho týmu s radostí přivítali taky Veru – osvědčenou kolegyni v dobrém i zlém, kamarádku a mamku dvou klučíků. Dobré a kvalitní jídlo miluje stejně jako my a na uspokojení svých chuťových pohárků si čas vždycky najde. Kvalitní káva a čokoláda jsou její gastroneřesti. Veru s námi vydala naší první kuchařku – Velká svačinková bichle, další rok pak druhou – Velkou obědovou bichli, v roce 2023 Velkou polévkovou bichli a v roce 2024 Velkou prázdninovou bichli.

Všechny 3 nás můžete lépe poznat poslechnutím si tohoto podcastu „S autory Velké svačinkové a Obědové bichle o kvalitním stravování už od dětství, o byznysu v manželství i o tom, že rohlíku s máslem se vyhýbat nemusíte„, do kterého nás pozval Hithit – za což jim patří převeliké díky.

Reportáže v ČT o našich kuchařkách

Měli jsme tu čest už 2x ukázat naše Bichle živě ve vysílání České televize, podívejte na reportáž České televize o naší Velké polévkové bichli (ve studiu Pája a Veru) nebo o svačinkách a Svačinkové bichli (ve studiu Pája a Dana).

#vicnezkucharka projekt

V dubnu 2020 spouštíme lehce neplánovaně projekt, který byl původně plánovaný až na podzim. Člověk míní, Covid karanténa mění. O co jde jsme představili v tomto článku, kde i naznačujeme, jaké další plány s tím máme. Není jich totiž málo. 🙂

Tešíme se na vás!
Pája a Tom Mähringovi společně s Veru Břicháčkovou

PS: Chcete-li nám něco sdělit, mohla by se Vám hodit stránka s kontakty 🙂