Dlouho předlouho spolupracuji s českou značkou G21 Vitality, a proto bylo naprosto jasné, že se budu muset co nejdříve podívat na zoubek jejich novince –pánvím G21 Prime. Pánve potřebujeme každý a využíváme je velmi často, a tak vybrat z nepřeberného množství pánví může být poměrně náročná zábava na dlouhé zimní večery. Já vám práci trošku usnadním.


Tajná sleva jen pro mé čtenáře: Chcete 10% slevu na tento produkt nebo na cokoli jiného z kategorie kuchyňských spotřebičů značky G21 Vitality? Použijte při nákupu slevový kód KUCHTIME10 a sleva je Vaše!

PŘÍKLAD: Při nákupu mého oblíbeného robota Promesso ušetříte díky kódu přes 700 Kč!

Pánev G21 Prime s odnímatelnou rukojení
Pánev G21 Prime s odnímatelnou rukojení

Co vlastně potřebujeme od pánve? 

Ideální pánev pro každodenní použití by měla být ideálně těžká, ale ne zase až moc (záměrně píšu těžká, k tomu se dostaneme, nebojte), lehce omyvatelná, velikost tak akorát, aby nebyla příliš malá a příliš velká a ideálně se dala třeba také nacpat do myčky. Za mě je pak naprostým ideálem, pokud má pánev odnímatelnou rukojeť a dá se tedy dát třeba i do trouby na finální dopečení.

Pánev G21 Prime - zde s odnímatelnou rukojetí
Pánev G21 Prime – zde s odnímatelnou rukojetí

Trošku těch základních údajů o pánvích G21 Prime

G21 Vitality Prime pánve se prodávají v různých velikostech, tvarech, s poklicemi ale hlavně pak s vychytávkou a to odnímatelnou rukojetí! Sama už pánve s možností prostě a jednoduše odepnout rukojeť a vše šoupnout do trouby používám a je to skvělá vychytávka. Nemusíte totiž často pokrm složitě přesouvat z pánve do zapékací misky, jen ji šoupnete do trouby, uděláte klik a pánev najednou slouží i jako zapékací mísa.

Pánev G21 Prime - odnímatelná rukojeť
Pánev G21 Prime – odnímatelná rukojeť

Já jsem měla k dispozici pánev o průměru 26 cm, což je podle mě zlatá střední cesta. Není ani malá, ani příliš velká a dobře se s ní manipuluje. Jak jsem již zmiňovala výše, pánve z řady Prime se dají zakoupit ve velikosti menší či větší, hlubší, hranaté, grilovací nebo třeba hlubší či přímo pánev wok.

Váha pánve a materiál

Moje testovací pánev má lehce pod 2,5 kg, což je řekla bych ideální váha, kdy pánev není příliš lehká a tedy nestabilní, ale zároveň se s ní dobře manipuluje a je stabilní.

G21 své pánve vyrábí v Německu a dost pravděpodobně to bude vcelku piplačka. Každá pánev je litá z 5 různých vrstev, takže nakonec z továrny vypadne dosti bytelná a odolná pánvička. Samozřejmostí je nepřilnavost povrchu (díky speciální odolné vrstvě LOTAN®) a tedy to, že se nemusíme otravovat s nepříjemným seškrabováním z pánvičky (a to ani vajíček, uf).

Pánve jsou samozřejmě vhodné pro všechny typy sporáků – indukci, plyn a varnou desku nebo i právě a především pak do trouby!

Poklice

Poklice k pánvím jsou vyrobené z tvrzeného skla a vydrží teplotu do 240 °C, takže ji také můžete použít při zapékání a dát ji do trouby.

Jednoduchá údržba

Pánev jednoduše setřete houbičkou nebo ji šoupnete do myčky. Nejjednodušeji ale pánev prostě čapnete, opláchnete teplou vodou a mycím prostředkem a je to.

Pánev G21 Prime v akci
Pánev G21 Prime v akci

Shrnutí

Skvěle stabilní pánev, velmi šikovná manipulace, skvělá možnost odepínací rukojeti a tedy i možnost pánev strčit do trouby a zapékat a to i s víkem! Jasně, stručně a za mě rozhodně ano. Ani zde tentokrát nepíšu výhody/nevýhody, protože bych neměla u nevýhod co psát. 🙂

Pokud tedy fandíte české značce a chcete skvělou kvalitní pánve, mohu pánve G21 Prime vřele doporučit.

Pánev G21 Prime
Pánev G21 Prime

Technické okénko

  • 5 vrstvé sendvičové dno bez vzduchových kapes o tloušťce 9 mm
  • Pohodlná odnímatelná rukojeť
  • Unikátní vrstva LOTAN® zajišťuje nepřilnavost, zvyšuje odolnost pánve a umožňuje ji snadno udržovat hygienicky čistou
  • Extrémně vysoká odolnost proti poškození a korozi
  • Pánev je vhodná na všechny typy sporáků – na indukci, plyn i varnou desku nebo pro použití v troubě
  • Průměr: 26 cm
  • Hmotnost: 2,48 kg
  • Záruka 2 + 2 roky

Zjistit aktuální cenu, koupit nebo zjistit další informace


Tajná sleva jen pro mé čtenáře: Chcete 10% slevu na tento produkt nebo na cokoli jiného z kategorie kuchyňských spotřebičů značky G21 Vitality? Použijte při nákupu slevový kód KUCHTIME10 a sleva je Vaše!

PŘÍKLAD: Při nákupu mého oblíbeného robota Promesso ušetříte díky kódu přes 700 Kč!

Máte nějaký dotaz, postřeh? Napište mi a já ráda odpovím.

Pája

Líbila se vám recenze? Sdílejte jí s přáteli ;o) Díky!

Kolik byste dal/a produktu hvězdiček? (víc = lepší)
Bych blilCelkem hnusnýBrý...noBezva sváčaGastronomickej orgáč! (hodnoceno: 1x, průměr: 5,00, nejlepší: 5)
Loading...

Přečteno 105x

Další příspěvky z kategorií: