Rok 2020 se nám všem určitě zapíše na dlouhou dobu do paměti. Jednoduše bych ho popsala rokem veletočů a jako jednou velkou jízdou na horské dráze – od toho nejlepšího, po to nejhorší. Jak se dařilo mě, nám, Víc než kuchařce? Pojďte se se mnou zasmát a pomodlit se, aby byl rok 2021 klidnější.

Co se všechno událo a co nás čeká v roce ’21?

Nevím jak vy, ale já mám ráda svůj klid, pravidelnost a nelibuju si v příliš velkých výkyvech ani sem ani tam. Rok 2020 se mi teď směje do tváře a pod fousy si zaručeně mrmlá: „klid? Tak určitě! Zapomeň!“ A mám pocit, že v tom nejsem sama, protože spousta lidí kolem mě rok 2020 doslova vynesla v zubech z domu a nakopla ho do zadele.

Únor 2020 – Adélka

Rok 2020 začal vlastně poměrně poklidně. O covidu jsme zatím věděli prd a nám se na konci února narodila naše láska druhá veliká – Adélka. Pobyt v porodnici byl jako dovolená, co si budeme povídat. 🙂

Za 14 dní po porodu padá klec a nastupuje první „karanténa“. Není to úplně nejzábavnější, co si budeme povídat. Ale my, lidi, máme neuvěřitelnou a úžasnou schopnost se přizpůsobovat – každý jinak, ale přece. Život jde dál i s covidem a kolotoč roku 2020 jede dál. Trochu předčasně spouštíme náš nový web vicnezkucharka.cz a s ním zveřejňujeme také první karanténní jídelníček.

Adi a Lindi
Adi a Lindi

Jaro 2020

Naše Velká svačinková bichle v elektronické podobě doslova rozkvétá před očima. Lidi si ji zamilovávají a pišou a píšou: „proč není tištěná?“ Máme své důvody, proč jsme do tisku nechtěli jít, ale jsme nahlodaní…

Zvažujeme, přemýšlíme, počítáme, kolik by nás tisk stál a zda to zvládneme. Vydat knihu není legrace a tušíme, že pokud do něčeho takového půjdeme, tak to bude obrovské množství práce a veliký závazek. A taky budeme potřebovat peníze, hodně peněz… A ty nemáme.

Svačinky, kam se podíváš
Svačinky, kam se podíváš

Léto 2020 aneb…

Jdeme do tištěné Bichle!? Moment? „Vždyť nemáte peníze?“ No, přátelé, rozhodujeme se, že uděláme v září kampaň na Hithitu. Taky se rozhodujeme, že musí být 100% úspěšná, jinak budeme dost v … zkrátka jinak tisk nebude. Jelikož jsme poměrně dost blázni, tak si ještě naplno nedokážeme pořádně představit, co nás všechno čeká, ale věříme, že peníze vybereme a že tisk pokryjeme.

Jak se připravuje kniha? Je to běh na dlouhou trať a tiskárna musí mít podklady s velkým předstihem. Se čtyřmi malými prcky, co v týmu máme, je to o to zábavnější, protože čas na práci je jen pozdě večer a to už nám mozečky nepracují na 100%. Celé léto je tedy ve znamení přípravy knihy k tisku (vše musíme odevzdat v půlce srpna) a také na kampaň na Hithitu. Pokud totiž chcete uspět, musíte se dokonale připravit a nic nenechat jen na náhodě (i když ta nám taky hodně pomohla).

Konec srpna se pomalu blíží, nervozita stoupá, my s Veru se snažíme makat, co to jde (chápejte – kolik děti dovolí a že většinou moc nedovolí) a Tom jede na 200 %. V duchu bych se někde válela jak vyvržená velryba na pláži (sama) a četla si. Ale už není cesty zpět, protože tiskárna ladí poslední detaily a my už nemůžeme couvnout a říct: „jej, my jsme si to rozmysleli. Promiňte, vracíme se na pískoviště.“

Aby toho nebylo málo, tak v mezičasech ještě také zakládáme naší novou firmu Víc než kuchařka, s.r.o. pod kterou jsme všechny tyto naše byznysové aktivity přesunuli, hledáme účetní, obíháme úřady a řešíme kupu dalších oficialit.

Podzim 2020 – Hithitový masakr

Chce se mi strachem zvracet. Tom a Veru se zdají být naprosto klidní a skálopevně věří tomu, že kampaň dopadne. A co já? Je 25. srpna 2020 16:00 a my to spouštíme.

Za necelých 20 hodin máme vybráno 100%! Přes 250 tisíc! Panebože! Jsem plačka, tak to prostě je, takže brečím dojetím v živém vysílání. Jsme všichni úplně vyřízení a já si nedokážu představit, co se bude následujících 30 dní dít.

Co se v kampani dělo si můžete prohlédnout zde

Dostáváme se do České televize, vycházejí o nás články v časopisech a celé září makáme jak draci! Trpí děti (snad nám ve stáří za trest nešoupnou do důchoďáku), trpí manželství, trpí sociální kontakty (ještě se přes nás nevalí druhá covido vlna), trpí byty (ten bordel, ten bordel), ale zároveň se fakt radujeme, protože to je sukces (rozuměj – úspěch)!

Pája a Veru v pořadu Všechno, co mám ráda
Pája a Veru v pořadu Všechno, co mám ráda na ČT

Co se nám hithitovou kampaní vlastně podařilo?

Je 24. září 16:00 a kampaň končí. Jsme neskutečně šťastní a taky tak trochu odpadáme na hubu, ale máme pár dní si trošku odpočinout a načerpat síly před… Ale o tom potom. 🙂

Co se nám to tedy vlastně podařilo?

👉 100% z celkové částky 250 000 Kč vybíráme za dobu méně než 24 hodin

👉 Vytiskneme Velkou svačinkovou bichli… se stává nejúspěšnější českou knižní crowdfundingovou kampaní (ok, Trabanti náš už předběhli). Za 30 dní jsme vybrali neuvěřitelných 1 264 000 Kč a před-prodali více jak 2000 kuchařek

👉 Díky kampani můžeme vysázet více než 900 stromů s organizací Home for trees (nyní sázíme za každé 3 prodané knihy 1 strom, tedy nyní nesázíme, ale na jaře sázet budeme i s našimi úžasnými zákazníky!)

Bichlička - hladká, krásná, plná inspirace
Bichlička – hladká, krásná, plná inspirace

Listopad – Velká svačinková bichle tištěná je na světě!

Je začátek listopadu a nám se konečně dostává do ruky naše první tištěná kniha! Konečně mám v ruce tu naši hmatatelnou nádhernou krásku. Je hebká, je lesklá, je tak akorát, žádná zrůdička velká. Bylo by na místě si vydechnout.

Nás ale čeká odeslat přes 2000 balíčků, pro všechny, kteří naši Hithitovou kampaň podpořili a dalších asi 1000 z následného předprodeje. Jestli si říkáte, proč to někdo neudělal za nás, tak si to říkám taky. 🙂 Jenže… A to by bylo na další článek. Zkrátka a jednoduše vše balíme sami s pomocí našich rodin a kamarádů.

Těsně před koupelí ve Vltavě - dosažen hithitový milník
Těsně před live-streamovanou koupelí a neoficiálním křtem Bichle ve Vltavě – dosažen Hithitový milník

Pomalu přichází čas Vánoc a my balíčkujeme stále ve zběsilém tempu. Ježíšek přeci nemůže dorazit se zpožděním. Vy, naši čtenáři, nám píšete a jste šťastní! A my, ještě víc.

Rok 2020 stál za to. I když to bylo ode zdi ke zdi, naučili jsme se toho neuvěřitelnou spoustu, probrečeli se radostí (a občas i únavou a smutkem), zjistili jsme, že když se chce, tak jde všechno a já osobně jsem se ujistila o tom, jak mám v práci bezvadné parťáky Veru a Toma (a doma Tome, samozřejmě taky ;)).

A víte, co jsme si ještě potvrdili? Že kolem sebe máme naprosto úžasnou partu lidí, kteří naše recepty čtou, vaří podle nich a šíří Svačinkové jméno dál – tedy ještě jinak – máme VÁS! A jste skvělí!

Pár čísel roku 2020

• 🥑🍓🥕🍳 40 nových receptů zde na blogu www.kuchti.me
• 👨‍👩‍👧‍👦 30 000 nových odběratelů našich receptových emailů
• 📚 🚀 víc jak 4500 prodaných tištěných knih za 3 měsíce od vydání
• 🌳🌴🌲 více jak 1500 vysázených stromů za prodeje tištěných Bichlí
• 🛒 33 víkendových jídelníčků na www.vicnezkucharka.cz

Na co se můžete těšit v roce 2021?

Pojedeme stále v pekelném tempu. Budeme vařit, fotit a připravovat recepty, které se na vás každý čtvrtek těší v emailových schránkách.

Pokračovat budeme také s přípravou víkendových jídelníčků, abychom měli jídelní rok pěkně kompletní a vy měli inspiraci, co vařit.

A taky budeme tvořit další kuchařku – Velkou obědovou bichli! Kdo už nás zná, tak jistě tuší, že to bude opět něco opravdu speciálního. Těšíte se?

Na jaře také vysázíme společně stromy. Nic se nebojte, dáme vám včas vědět a pokud budete chtít, vyrazíte s námi. To bude legrace.

Čeká nás pestrý rok a já věřím, že bude i kdyby třeba divoký, tak ale příjemný. A i kdyby čert na covidu jezdil, my to nějak přečkáme a budeme pro vás šířit milé věci vesele dál.

Za nás tři zdraví Pája

Líbila se vám recenze? Sdílejte jí s přáteli ;o) Díky!

Kolik byste dal/a produktu hvězdiček? (víc = lepší)
Bych blilCelkem hnusnýBrý...noBezva sváčaGastronomickej orgáč! (hodnoceno: 5x, průměr: 4,20, nejlepší: 5)
Loading...

Přečteno 271x

Další příspěvky z kategorií: