Velikonoce jsou tady, takže my ženy, připravme si prdelky na pomlázky a taky nějaké ty osvědčené velikonoční recepty, kterými naprosto omráčíme koledníky a rodinu.

Velikonoce mám odjakživa spojené s nadějí v příchod jara a úplně nejlepší je, když se ještě spojí s takovým tím pocitem prvního jarního vzduchu a mokré hlíny, která už si pěkně žije životem.

V Čechách i přes to, že většina populace jsou nevěřící tomášové (Tomášové?), se poměrně pěkně držíme křesťanských zvyků a to i co se jídla na Velikonoce týče. Když to pak ještě namixujeme se zvyky pohanskými, české Velikonoce jsou na světě.

Co vařit na Velikonoce? Připravila jsem pro vás pár osvědčených tipů na velikonoční recepty, které minimálně u nás doma rozhodně nezklamou a potěší i vyhládlé a alkoholem znavené koledníky.

Velikonoční perníčky

Okamžitě měkké perníčky - zdobíme
Okamžitě měkké perníčky – zdobíme

Jemné a krásně voňavé velikonoční perníčky jsou klasikou. Se mnou si je můžete připravit i na poslední chvíli a budou příjemně měkké.

Na recept jak na něj mrkněte tady.


Velikonoční beránek

Velikonoční recepty - beránek
Velikonoční beránek

Bez velikonočního beránka na Velikonoce ani ránu. Nejlepší velikonoční beránek je pěkně křehký a vláčný a ani nemusí být posypaný moučkovým cukrem nebo politý čokoládou. Sám o sobě je tak dobrý, že už to nepotřebuje. Proto pro vás mám osvědčený recept. který se u nás doma dělá rok co rok a je naprosto bezvadný.

Na recept jak na něj mrkněte tady.


Velikonoční nádivka – hlavička

Velikonoční recepty - nádivka - hlavička
Velikonoční nádivka – hlavička

Ááách tak za nádivku bych udělala leccos. Kombinace uzeného masa, bylinek a krásně šťavnaté a opečené houstičky je prostě dokonalost sama.Vím, vím. Dá se koupit i přes rok v některých masnách, ale to je pro mě jako zrada velikonoční tradice, takže poctivě čekám vždy na jarní příležitost a na čerstvé kopřivy a užívám si každé kousnutí. Velikonoční nádivka je prostě dokonalost sama.

Tady najdete recept na dokonalou velikonoční nádivku.


Velikonoční mazanec

Mazanec - lahůdka
Mazanec – lahůdka

Jemný a lahodný velikonoční mazaneček jako od maminky, babičky, nebo ještě lépe přímo od vás. Jednoduchý jako facka a hlavně tak dobrý!

Recept na mazanec je tady.


Špikovaná jehněčí pečeně

Špikovaná jehněčí pečeně
Špikovaná jehněčí pečeně

Jehněčí maso patří k Velikonocům naprosto neoddiskutovatelně. Ano, můžete ho jen tak opéct na másle a taky to bude báječný. Ale zkuste maso prošpikovat česnekovo-bylinkovou směsí se slaninou a uvidíte, že to budou jedny z vašich nejhezčích svátků.

Recept na špikovanou jehněčí pečení máte tady. 


Telecí pečeně

Telecí pečeně na másle
Telecí pečeně na másle

Jelikož je telecí maso také mladé masíčko, připojuji ho sem do velikonočních receptů jako alternativu pro ty, co jehněčí nemusí, protože jim třeba úplně nevoní. U telecího jsem volila jednoduchou strategii – máslo, troška pepře a sůl a něžně péct. Výsledek? Ouu jeee.

Telecí maso na másle najdete tady.


Klasický vajíčkový salát

Vajíčkový salát - jednoduchá vajíčková krása
Vajíčkový salát – jednoduchá vajíčková krása

Klasický vajíčkový salát je tak jednoduchý a tak lahodný, že si rozhodně své místo mezi velikonočními recepty zaslouží. Jeho příprava je otázkou pár minut.

Vajíčkový salát najdete tady.


Pesto z medvědího česneku

Pesto z medvědího česneku - není to dokonalost?
Pesto z medvědího česneku – není to dokonalost?

Jak se sem dostalo pesto z medvědího česneku? Velmi jednoduše! K jaru patří právě i tato lahůdka v podobě pesta. K němu stačí naprosto jednoduše namazat čerstvý chléb máslem a přidat právě pesto. To je vám neskutečná lahůdka. I hosté to náležitě ocení.

Recept na medvědí pesto zde.


Vaječná tlačenka

Velikonoční recepty - Vaječná tlačenka
Vaječná tlačenka

Co s přebytečnými vajíčky? Tlačenka! Jedině vaječná tlačenka! Ale pozor na to. Je potřeba se připravit včas a koupit želatinu na tlačenku s předstihem, protože těsně po Velikonocích je to totálně nedostatkové zboží. My si ji dost často připravujeme i mimo svátky, protože je skvělá.

Jak na vajíčkovou tlačenku se podívejte tady. 


Vajíčková pomazánka

Velikonoční recepty - Vajíčková pomazánka
Vajíčková pomazánka

Opět hlavní role – přebytečná vajíčka. Není nic lepšího než si udělat naprosto jednoduchou a skvělou vajíčkovou pomazánku. S tou u nás doma nečekáme jen na Velikonoce, ale je naší oblíbenou pomazánkou po celý rok.

Vajíčková pomazánka je tu pro vás.


Chybí Vám tu nějaké další velikonoční recepty? Mě jidáš, ale o tom zase někdy příště 🙂 Budu na nich intenzivně pracovat. Jaké jsou vaše velikonoční tradice a jídla s nimi spojená? Pište mi do komentářů.

Video tip na rychlou verzi nádivky z pánve (2 minuty)

Pokud neholdujete klasickým postupům při přípravě, mám tu pro vás alternativu na velikonoční nádivku z pánve od Koko. Mrkněte na video a dejte vědět, jestli se vám takto povedla ;).

Video - velikonoční nádivka z pánve

Video recept na velikonoční nádivku z pánve

Hezké Velikonoce
PájaLíbí se vám recept ? Sdílejte ho s přáteli ;o) Díky!

Kolik byste dal/a receptu hvězdiček? (víc = lepší)
Bych blilCelkem hnusnýBrý...noBezva sváčaGastronomickej orgáč! (hodnoceno: 13x, průměr: 4,85, nejlepší: 5)
Loading...
Přečteno 3 152x

Další recepty z kategorií:

Mrkněte na můj nový projekt:

Víc než kuchařka - chytré plánování a nakupování

Jídelníček v čase karantény a náš nový projekt #vicnezkucharka. Mrkněte rovnou na www.vicnezkucharka.cz a nebo na článek zde na blogu, kde se dočtete, o co vlastně jde a proč to celé vzniklo.

Napsala

Bafinky baf. To jsem já, Pavlína osobně. Dobré jídlo, kvalitní šlofíček, pohodoví lidé, černý humor a moje nejmilejší polovička - pro mě jednoduchý recept na spokojený život v dnešním chaosu.

Chcete o mně vědět více?