Kuřecí prsa s chřestem a sušenými rajčaty jsou vynikající dobrotou, kterou velmi rychle připravíte a necháte na pár minut zapéct do trouby. Výsledek je chřestberoucí!

Kdykoli je sezóna chřestu, je potřeba ji naplno využít a chřestovat o sto čest. Kuřecí prsa s chřestem a sušenými rajčaty jsou vynikajícím rychlým obědem nebo i dobrou večeří, která vás chuťově naprosto odzbrojí.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Kuřecí prsa s chřestem a sušenými rajčaty

Ingredience na kuřecí prsa s chřestem a sušenými rajčaty

Množství: 4 porce

4 kuřecí prsa (600 g)
100 g sušených rajčat v nálevu
1 mozzarella (125 g)
300 g zeleného chřestu
1 malá špetka soli (3 g)
1 špetka pepře (1 g)
1 lžíce olivového oleje (20 ml)

Příloha
4 celozrnné bagety (4 × 110 g)


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření: 30 minut
Celkový čas: 45 minut

Taky máte nejraději recepty, které jsou hotové za pár minut a odmění vás skvělou chutí? Kuřecí prsa s chřestem a sušenými rajčaty jsou toho dobrým příkladem a ještě v nich zkombinujeme jarní vzácnost v podobě zeleného chřestu, který je chuťově prostě totální špičkou. Škoda jen, že je jeho sezona tak krátká. Ale co se dá dělat. 🙂

Pokud milujete chřest stejně jako já, mrkněte i na další chřestové recepty.

Připravujeme si chřest

Aby nám šla příprava rychle od ruky, připravíme si chřest a to tak, že jej opláchneme a odlomíme stonky. Na zeleném chřestu je totiž skvělé, že ho není potřeba loupa, ale prostě jen zlomit. Zlomí se velmi šikovně v místě, kde je dřevnatý a nám tak zbyde už jen to nejlepší.

K ruce si také připravíme sušená rajčata, která necháme odkapat od oleje. Mozzarellu nakrájíme na tenké plátky a jedeme dál.

Jdeme vařit!

Troubu nastavíme na 200°C a pokračujeme. Kuřecí prsa si nakrájíme tak, aby nám vznikly stejně vysoké plátky cca 2 cm vysoké. Pokud je tedy prso pěkně buclaté, rozřízněte ho podélně. Prsa osolíme, opepříme a v pánvi dáme rozehřát olivový olej, na kterém zprudka orestujeme prsíčka pěkně z obou stran. Stačí nám 2 minuty z každé strany (prsa půjdou ještě do trouby, kde se dopečou).

Prsa z pánve vyjmeme a postupně do ní začneme skládat chřest (pod pánví vypneme plamen), sušená rajčata (klidně v celku, popř. je lehce nakrájejte), mozzarellu a na vše pak položíme orestovaná kuřecí prsa.

Celou pánev (popř. zapékací misku) dáme na 20 minut péct do trouby.

A to je vše! Kuřecí prsa s chřestem a sušenými rajčaty jsou hotová a je to opravdová lahůdka. Výborná je k nim čerstvá bagetka nebo i vařené brambory.

Ať i Vám chutná!
Pája