Potřebujete si připravit něco rychlého a vydatného? Čočkový salát se sušenými meruňkami je bezvadnou volbou a překvapí vás báječnou chutí.

Čočkový salát se sušenými švestkami lze připravit doslova za pár minut, pokud jej připravujete se sterilovanou čočkou. Nicméně finančně výhodnější je nechat čočku bobtnat a uvařit si ji. Řekneme si více o obou variantách.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Čočkový salát se sušenými meruňkami

Ingredience na čočkový salát se sušenými meruňkami

Množství: 4 porce

2 plechovky sterilované čočky (2 x 400 g)
2 balení mozzarelly (2 x 125 g)
1 červená paprika (130 g)
1 žlutá paprika (130 g)
1/2 okurky (200 g)
1 hrst sušených meruněk (50 g)

Na zálivku

3 lžíce olivového oleje (60 ml)
1 špetka soli (5 g)
1 lžíce medu (20 g)
1 stroužek česneku (5 g)
1 lžíce citronové šťávy (10 ml)


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření: 0 minut
Celkový čas: 15 minut

Jak na čočku

Tento salát umí být skutečně super rychlý. A to především v případě, pokud použijete čočku sterilovanou. Stačí ji jen slít a můžete vesele použít. Je to báječná varianta v případě, že chcete opravdu super rychlé jídlo a nemáte čas na bobtnání čočky sušené.

Nicméně je dobré si uvědomit, že je finančně daleko výhodnější použít čočku sušenou. Sušenou čočku je potřeba nechat nabobtnat a to alespoň 2 hodiny před vařením. Poté ji propláchneme a vaříme v čisté neosolené vodě přibližně 20 minut. Teprve pak až solte.

Připravujeme salát

Do mísy si nakrájíme papriky, okurku a přidáme také nakrájenou mozzarellu. K zelenině přidáme také slitou čočku a můžeme přejít k přípravě zálivky.

Zálivka

Připravíme si naprosto jednoduchou lahodnou zálivku, která se bezvadně hodí vlastně snad do jakéhokoli salátu. V misce promícháme olivový olej, prolisovaný stroužek česneku, sůl a také med. Pečlivě rozmícháme do emulze a nakonec přidáme do salátu.

Sušené meruňky

Ač to možná nemusí působit na první pohled jako naprostá špička, tak je to dokonalé. My si totiž ještě do salátu přidáme sušené meruňky. Nakrájíme je na drobné kousky a vmícháme do salátu. Božské!

Ať Vám salát také tak chutná.
Pája

Další skvělé saláty najdete v kategorii (Ne)zdravé saláty.