Vždycky jsem fandila receptům, které jsou jednoduché, ideálně zdravé a ještě k tomu naprosto lahodné. Tohle všechno právě acai kuličky, co nás naučily Step-in holčičky (probudilo se mi básnické střevo) splňují na 200%. Krom toho mají antioxidační účinek 😉


Tento recept je sponzorovaný firmou Step In


Pokud bych měla najít nějaké srovnání s běžnými recepty, pak bych je přirovnala ke kokosovým nebo ořechovým kuličkám, které si mnozí z nás připravujeme na Vánoce a chrochtáme si nad nimi blahem, jaké jsou jednoduché a jaká je tu delikatesa (plná drahého másla a nezdravého zabijáka cukru).

No…ale co když se chcete trošku o ta svoje bříška postarat a chcete si dopřát něco opravdu “super”? Acai kuličky jsou toho zářným příkladem a musím říct, že vám bříško a metabolismus poděkuje. Krom toho rozdíl oproti tradičním kuličkám chuťově vážně nepoznáte 🙂

Trocha té superteorie, která nikoho nezabije

Co je na kuličkách tak super? A proč to super mají i v názvu?

  1. Jsou super dobré – to člověka zas tak neoslní a řekne si spíš: “A co dál?”
  2. Kuličky jsou doslova naplněné až po okraje své kuličkovosti super potravinami. Nevíte, o co jde? Mrkněte sem. Pokud na mrkání nemáte čas, tak stručně o “super” potravinách – jsou pro naše tělo nesmírně zdravé a vracejí nás pěkně zpět ku podstatě všech potravin – aby nás nasytily tím nejlepším, čím můžou a potěšily i našeho ducha. Nevěříte? Ochutnejte a ucítíte to.
  3. Dokáží hravě konkurovat máslovo-cukrovým slátaninám, kterých spořádáme za svůj život (a především kolem svátků) tuny (sáhněme si do svědomí a přiznejme si, že je to tak…i já hreším…často)…no a tělo z toho není nadšené…to mi věřte. Chuť acai kuliček je plná, sladká a na jazyku potěší.
  4. Příprava je super jednoduchá.
  5. Co na nich nemusí pro někoho být tak super? Je potřeba mít kvalitní suroviny. Tedy skutečné kakao, ne granko, skutečný acai prášek, ne pudřenku…a to většinou něco stojí. Ale když si pak investici do jednodlivých pytlíčků převedete do jídel, ve kterých je můžete uplatnit, tak to za to stojí. Krom toho tělo máme jenom jedno a každé laskavé zacházení nám s láskou oplatí…a naopak 🙂
Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Lahodné acai kakaové kuličky

Ingredience na kakaové acai kuličky

Množství: 30 kuliček

1 hrnek ořechové směsi – piniové oříšky, slunečnice, ořechy, vlašské oříšky
8 datlí – čím kvalitnější, tím lepší – tj.neseschlé zrůdičky
1 polévková lžíce kokosového oleje
1 polévková lžíce semínek chia – namočte si je přes noc do vody
3 lžíce acai
1 polévková lžíce pravého kakaa
Kokosové či kakaové lupínky na dozdobení

Postup přípravy

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření: 10 minut
Celkový čas: 25 minut

Jak tedy na tuhle zdravou dobrotu?

Všechny ořechy nasekejte v mixéru a dejte do mísy (hrudky jsou vítané). Nasekejte také datle s chia semínky (ty nezapomeňte namočit přes noc do vody).

Vše smíchejte společně s 1 polévkovou lžící kokosového oleje, 3 lžícemi acai, 1 lžící kakaa. Vznikne vám lepkavá směs, ze které tvarujte kuličky podle libosti – ideálně na skus a kuličky pak poválejte v drceném kokosu nebo kakaovém prášku.

Jezte a užívejte si to 🙂

PODĚKOVÁNÍ A NAKOPNUTÍ K NĚČEMU DOBRÉMU

Veliké díky patří dvěma žínkám ze Step-inu, které pro Čubičku kuličky vytvořily svými ručkami (a já se tak nemusela zapatlat) a zároveň se staly historicky prvním sponzorem Čubího receptu. Tým Step-inu teď pracuje dnem i nocí na rozběhnutí skvělého bistra a také e-shopu, kde budete mít možnost nakoupit celou řadu jen těch nejlepších super potravin.

Mějte se a super jídlo zdar
Pája