Udělat si vepřové škvarky je taková vyšší dívčí, kterou paní Čuba s narůstajícím počtem různě úspěšných pokusů, nakonec dotáhla k dokonalosti. Jenže občas je potřeba si stanovit nějakou další metu, další cíl v tom, jak se posunout dál. Sportovci překonávají své fyzické limity, paní Čuba jde za hranice kulinářského.
Když už tedy Čubička dospěla k tomu, že lednice přetékala sádlem a škvarky, nastal čas na změnu. Logicky se tedy nabízela možnost udělat ze škvarků pomazánku. Hledala tedy inspiraci tady a tam a nakonec si vytvořila svou vlastní delikatesní variantu škvarkové pomazánky, o kterou se s vámi chce podělit.

Asi je potřeba předem varovat, že vám po ní naroste dvojitá brada a přes kalhoty přepadne špek, slabším pak vyšplhá tlak či propukne žlučníkový záchvat. Ale pokud se toho nebudete bát a vychutnáte si to bez přemýšlení, jak je to nezdravé, tak to prostě bude v pohodě a bříško bude chrochtat blahem.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Škvarková pomazánka paní Čuby

Ingredience na škvarkovou pomazánku

Množství: 8 chlebíků

200g zasádlovaných škvarků
1 lžička dijonské hořčice
½ polovina menší cibule
1 nakládaná okurka
2 vajíčka
2 lžíce tvarohu
Sůl

TIP 1: Chcete získat 300 Kč na nákup? Mrkněte na mé představení služby Twisto, v článku najdete krom výhod a nevýhod také kód na 300 Kč kredit na vyzkoušení. #300kcjenpromectenare

TIP 2: A v čem nákup odnést? Co potěšit přírodu a místo igelitky použít originální českou síťovku? V kombinaci s TIP 1 můžete mít 2 zdarma :-O #zerowaste


20 nej receptů

eKuchařka 20 nejoblíbenějších receptů paní Čuby

Přihlaš se k odběru nových receptů emailem a získáš zdarma eKuchařku 20 nejoblíbenějších receptů paní Čuby a až 800 Kč slevu na kuchyňské spotřebiče G21!

Taky nesnáším spam, Tvůj email nikomu nikdy neprozradím a odběr můžeš kdykoli snadno zrušit. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde.


 

Postup přípravy

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření: 0 minut
Celkový čas: 15 minut

Chceš posílat upozornění na nové recepty přímo do FB messengeru? Můj nový virtuální pomocník Čubot se o to postará. A je to vtipálek! O co jde?


Také by Ti mohlo chutnat:

Na Čubinu škvarkovou pomazánku budete potřebovat v první řadě ideálně připravené škvarky v sádle. Pokud je nemáte, tak si škvarky můžete připravit podle Čubina receptu na škvarky.

Máte-li kvalitní mixér (třeba ten z mé recenze), je skoro vyhráno (Čuba svůj starý milovaný ruční mixér na této pomazánce totálně odvařila a musela ho pohřbít). Škvarky dejte do mixéru, přidejte hořčici a cibulku a rozmixujte. Jestliže mixér nemáte, tak prostě sekejte nožem jako o život a škvarky budou sice hrubší, ale nevadí.

Škvarky jsou nasekané, takže je načase k nim přidat dvě natvrdo uvařená vajíčka, která stačí jen pošťouchat vidličkou a opatrně promíchat s tvarohem a nasekanou okurkou. Pokud je to potřeba, tak přisolte.

Pak už stačí jen nakrájet chleba a hodovat!

Čuba si nad tím blaženě otírala mastného kníra pod nosem.

Další skvělé pomazánky najdete tady.