Naše spolupráce s českou firmou G21 VItality pokračuje a testovat jejich zařízení do kuchyně je radost. Minule jsem se dívala na hodně ostré zoubky mixéru-smoothie makeru Smoothie Vitality. Mrkněte i na jeho recenzi.

Tentokrát budu pokračovat s větším kalibrem. Do ruky se mi totiž dostal Pan Robot G21 Promesso.

Update po 5 letech používání – květen 2022: Každý výrobek pořádně prověří až roky používání a tvrdé práce v kuchyni. Robot G21 Promesso téměř po 5 letech v akci stále funguje i vypadá jako nový. A to ho rozhodně nešetřím. Takže ho s čistým svědomím a moc ráda doporučuji na všechny strany, známým, příbuzným i vám, mým čtenářům.

První dojmy

“Ten je tak krásný! Podívej se na tu barvu! Co všechny ty nástavce? Já nevím, k čemu to slouží. Co budeme dělat?” Taková byla moje první reakce, když jsem óbr krabici otevřela. “Jéé, podívej se na tohle. Sice nevím, na co to je, ale vypadá to dobře. Jééééé to je dělátko na těstoviny! My budeme dělat těstoviny!” A takto to pokračovalo. První zklamání: “Sakra. To si asi budu muset přečíst návod. No nazdar. Hmm. Co se dá dělat. Bez toho nebudu vědět, co s tím.”

Kromě toho, že moje lenost dostala na zadek (budu muset přečíst návod), tak první dojem byl bez pochyb více než pozitivní.


Tajná sleva jen pro mé čtenáře: Chcete 10% slevu na tento produkt nebo na cokoli jiného z kategorie kuchyňských spotřebičů značky G21 Vitality? Použijte při nákupu slevový kód KUCHTIME10 a sleva je Vaše!

PŘÍKLAD: Při nákupu mého oblíbeného robota Promesso ušetříte díky kódu přes 700 Kč!

Recenze - Robot G21 Promesso - krásné celokovové tělíčko
Recenze – Robot G21 Promesso – krásné celokovové tělíčko

Pan Robot

Na první pohled se mi moc líbí design (my máme verzi Aluminium). Robot je krásně tvarovaný a povrch působí bytelně a elegantně. Ono taky aby to nepůsobilo bytelně, když je celé tělo kovové. Kromě těla jsou ale z kovu i převody a vnitřní části, hnětací háky a většina nástavců. Z plastu jsou pak kryty a záslepky.

Tudíž by měl robot vydržet víc než dost. Tady by se hodilo zmínit, že 4 roky záruka jsou pro G21 Vitality produkty standard. Stačí jen svůj přístroj zaregistrovat na stránkách firmy a je to.

Robot sám o sobě něco váží (8,7kg), což jen podporuje jeho stabilitu. Plus má na nožičkách přísavky, takže se k podložce přicucne a nemusíte se strachovat, že vám odtančí někde mimo linku. Ono s příkonem 1 500 W je to totiž docela tanec.

Robot G21 Promesso - veškerá výbava na hromadě
Robot G21 Promesso – veškerá výbava na hromadě

Veselá příhoda z přepravy robota Promesso

Nějak jsme si s Čubím mužem mysleli, že je bezvadný nápad si pro robota přijet autobusem. Když nám pak předali 15ti kilovou krabici s robotem a ještě další dvě krabice se smoothiovačem a s jiným mixérem, pochopili jsme, že tady jsme přestřelili. Já ještě vtipně těhotná, takže žádný výkonný šerpa. Ověsili jsme Čubího muže lanky a taškami a vyrazili jsme. Lidi se na nás v metru i autobuse dívali s respektem a hrůzou v očích. Ale dali jsme to!

Na co všechno se vám bude hodit?

Čím začít nejdřív? Panáček toho totiž umí opravu hodně.

Já jsem zatím asi nejvíce využila hnětače na různá těsta. Není nic krásnějšího, než když za vás něco udělá špinavou práci s těstem. Vždycky jsem v tom byla poctivá a ruce mi z toho mohly upadnout. Ale teď si vysloveně užívám toho luxusu, že to robot uhněte za mě. Hníst tak můžete od jednoduchých měkčích těst až po ty kompaktnější, které potřebují více síly. Jediné omezení v hnětení je to, že by nemělo přesáhnout více než 10 minut.

Robot G21 Promesso - super hnětátko v akci
Robot G21 Promesso – super hnětátko v akci

Co dál?

Dalším příslušenstvím je i hnětací a šlehací metla. Se šlehací metlou jsem teď přes Vánoce udělala přibližně 15 l vaječného likéru. Bezproblémově si také poradí s vyšleháním tuhého sněhu. Vše se míchá v kovové nádobě o objemu 5,5l, takže místa víc než dost.

Samozřejmostí je nastavitelná rychlost hnětení, míchání či mixování a to v 6ti stupních + jako bonus zpětný chod.

Robot G21 Promesso - šlehací metlička
Robot G21 Promesso – šlehací metlička

Robot využívá planetárního systému míchání. Možná to bude pro vás stejně jako pro mě jedna neznámá, ale jde v podstatě o to, že míchání probíhá nejen v ose metličky, ale metlička se ještě k tomu otáčí v nástavci, takže dochází k dokonalému promíchání a prohnětení čehokoliv potřebujete.

V balení najdete také nástavec na různé druhy strouhání. Ten je plastový s kovovými vyměnitelnými struhadly a obsluha je více než jednoduchá. Dokonce je to tak jednoduché, že jsem se při prvním použití, když jsem připravovala bramboráky, dost rozpačitě tvářila na to, zda to nástavec vůbec udrží a jestli vše bude dostatečně stabilní. A naprosto bez problémů.

Strouhat tu můžete samozřejmě také oříšky nebo pořádně tvrdou zeleninu jako mrkev a podobně.

Robot G21 Promesso - strouhací příslušenství
Robot G21 Promesso – strouhací příslušenství

Ema mele maso a nejen to

Co pro mě bylo naprosto skvělé překvapení, byl mlýnek na maso, ale hlavně pak nástavce na přípravu domácích klobásek. Sice jsme se ještě nedostali k tomu, abychom si domácí klobásy připravili, ale všeho do času. Mletí probíhalo super jednoduše a rychle. Stačilo jen nakrájet maso, hodit do mlýnku a bylo to raz dva. Žádné zasekávání, usazování a podobně, co znám z jiných strojků.

Robot G21 Promesso - meleme Emu
Robot G21 Promesso – meleme Emu

Společně s mlýnkovým zařízením také dostanete nástavce na výrobu sušenek, což pak oceníte hlavně během svátků, kdy budete chtít tvarovat všemožné tvary.

Domácí těstoviny

Dalším velmi milým překvapením pro mě byli i nástavce na výrobu těstovin. Těm se budu muset ještě pověnovat a ozkoušet je, ale už teď se nemůžu dočkat. Není nad to si připravit domácí špagety, pappardelle nebo macaroni.

Robot G21 Promesso - úžasné příslušenství
Robot G21 Promesso – úžasné příslušenství

Mixujeme si

Asi už samozřejmostí u velkých robotů je, že součástí příslušenství bývá i mixér. V Promessu je k dispozici skleněná nádoba o objemu 1,6 l, takže dost prostorná třeba na přípravu krémové polévky. Zde je potřeba dbát na to, aby se do nádoby nedostaly tekutiny s teplotou vyšší než 80°C, což se dá ale ohlídat.

V mixéru taky jednoduše připravíte různé pomazánky nebo nasekáte ořechy.

Obsluha

Pokud si stejně jako já nepotrpíte na složité umývání, otírání a jiné procedury, které se s úklidem kuchyně pojí, tak vám bude robot vyhovovat na 100%. Umývání je velmi jednoduché a pokud si nevystačíte s teplou vodou a houbičkou, tak se dá většina součástek dát do myčky. Já většinou vše jen oplachuji co nejteplejší vodou a pokud jde třeba o mlýnek použitý od masa, tak samozřejmě použiji i nějaký čistící prostředek.

Výměna nástavců je také jednoduchá. Jen je potřeba vždycky nezapomenout na to, že u nástavce na mlýnek a struhadla je i pojistka, která celý systém drží. Já jsem takhle na několik prvních pokusů vždycky dumala, proč jen mi tam ten nástavec nejde nasadit. Člověk se ale rychle poučí.

Suma sumárum

I přes poměrně dlouhý text, který je o robotu samotném, tady budu dosti stručná. Robot je podle mě moc skvělá investice, pokud hledáte spolehlivý přístroj, který pro vás bude plnit různé funkce. Vlastně ani nemám, co bych mu vytkla (maximálně tak to, že se sám neomývá).

Ve srovnání s ostatními roboty jiných značek se vyrovná cenou, ale podle mě předčí příkonem 1 500 W a skutečně hodně bohatou výbavou, která minimálně potěší… spíš ale budete výskat radostí.

Výhody a nevýhody – Robot  G21 Promesso

Výhody

Opravdu super bohaté příslušenství
Nerezové tělo a většina součástek
Jednoduchá obsluha a údržba
6 rychlostí a zpětný chod
Stabilní tělo robota s přísavkami na podložku
Skleněná nádoba na mixér
Příkon 1 500 W
4 roky záruka

Nevýhody

Struhadlový nástavec může působit nestabilně, i když drží
Pro někoho pravděpodobně cena

Příslušenství robota a technické okénko

Nerezová mísa o objemu 5,5 l, včetně průhledného krytu
Hnětací hák
Míchací metla
Šlehací metla
Mlýnek na maso
Nástavce na výrobu a plnění klobás
Nástavce na výrobu cukroví
Nástavce na výrobu těstovin
Nástavec na strouhání – 3 druhy struhadel
Skleněný mixér 1,6 l

Příkon 1 500 W
6 nastavitelných rychlostí + zpětný chod
Planetární systém míchání

Zjistit aktuální cenu, koupit či zjistit další informace


Tajná sleva jen pro mé čtenáře: Chcete 10% slevu na tento produkt nebo na cokoli jiného z kategorie kuchyňských spotřebičů značky G21 Vitality? Použijte při nákupu slevový kód KUCHTIME10 a sleva je Vaše!

PŘÍKLAD: Při nákupu mého oblíbeného robota Promesso ušetříte díky kódu přes 700 Kč!

Líbila se vám recenze? Sdílejte jí s přáteli ;o) Díky!

Vydáváme novou LETNÍ kuchařku!

Recepty na celé léto, na doma, na výlet i na gril - to přesně je naše nová Velká prázdninová bichle.

Vyřešíme vám vaření na celé léto od rána do večera, žádné složitosti, vše z dostupných surovin včetně speciální kategorie plné dobrot a trvanlivých svačinek na výlety. Třešničkou na dortu je neomezený přístup k receptum z knihy v členské sekci a funkce jako jídelníčky či nákupní seznamy.

Koupit novinku či (vele)výhodný balíček všech našich kuchařek

Předprodej nové Prázdninové bichle

Objednat novinku za výhodnu cenu

Kolik byste dal/a produktu hvězdiček? (víc = lepší)
Bych blilCelkem hnusnýBrý...noBezva sváčaGastronomickej orgáč! (hodnoceno: 12x, průměr: 4,33, nejlepší: 5)
Loading...

Přečteno 142x

Další příspěvky z kategorií: