Zelený chřest, když je pěkně čerstvý, je svou chutí naprosto nezaměnitelný. Když se dobře připraví, ať už třeba jen v páře, krásně vám křupne při skousnutí. Sice je pravda, že jakmile si odskočíte na malou, máte pocit, že jste v malé chemické továrně, ale pro dobré jídlo je potřeba občas přinášet oběti.

My jsme si tentokrát s Čubím mužem připravili chřest zapečený s chorizem v sýrovém bešamelu. Jeho příprava je velmi jednoduchá a je to parádní příloha, ale třeba i hlavní jídlo.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Zapečený chřest s chorizem v sýrovém bešamelu

Ingredience

Množství: 4 menší porce

1 svazek zeleného chřestu
100 g choriza
100 g sýru gouda
1 stroužek česneku
2 lžíce másla
300 ml mléka
2 lžíce hladké mouky


TIP!: Pouze do konce ledna s mým kódem KUCHTIME15 získáte 15% slevu na cokoli od české firmy G21-Vitality. Což je například: 1200 Kč sleva na mého oblíbeného celokovového robota Promesso s obřím výkonem (má recenze), 405 Kč sleva na sadu dokonalých damaškových nožů (má recenze) nebo třeba 375 Kč sleva na tenhle neúnavný tyčový mixér, který v mé kuchyni je téměř denně v akci už více než dva roky (má recenze tu). #otonechcesprijit

Postup přípravy

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření: 30 minut
Celkový čas: 45 minut

Vezměte si zelený chřest a škrabkou dřevnaté konečky, které by se vám jinak při uvaření mohly pěkně nepříjemně zamotat mezi zuby. Chřest na 1-2 minuty spařte ve vodě nebo v páře a dejte ho do zapékací misky. Posypte ho chorizem a klidně i rovnou sýrem (goudička je parádní).

Připravte si z másla, mléka a vody bešamel. Pokud nevíte jak, postup je v receptu na lasagne. Do bešamelu přidejte i stroužek česneku a vmíchejte také sýr, například goudu či parmezán (já jsem v origoš receptu dávala grana padano, ale to bylo chuťově až moc výrazné, což pak v kombinaci s chorizem a chřestem bylo až moc silné).

Chřest přelejte bešamelem a nechte zapéct v troubě při 200°C, až se udělá pěkná zlatavá krustička.

Pak už servírujte.

Vaše paní Čuba