Není nic lepšího, než dobře připravený plátek masa. Ale víte co? Ještě lepší je k němu přidat česnekovo–jogurtový dip!Česnekovo–jogurtový dip smícháte doslova během pár okamžiků a uvidíte, že vás velmi mile překvapí svou chutí a jak moc parády společně s masem nebo třeba grilovanou zeleninou dokáže udělat.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Česnekovo–jogurtový dip k dobrému masu

Ingredience na česnekovo–jogurtový dip

Množství: 4

100 ml bílého jogurtu
50 g majonézy (2 lžíce)
1 stroužek česneku (5 g)
1 vrchovatá lžička medu
Špetička soli na dosolení, pokud je potřeba
1 špetka pepře (1 g)
1 lžíce citronové šťávy (10 ml)
(Čerstvé nasekané bylinky)


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 5 minut
Doba vaření: 0 minut
Celkový čas: 5 minut

Česnekovo–jogurtový dip rozhodně není složitý na přípravu a nezabere vám víc než doslova pár minut.

Do misky si dáme bílý jogurt a také majonézu. Lehce opepříme, přidáme lžíci medu a lžíci citronové šťávy. Vše dobře promícháme a ochutnáme, jestli není potřeba osolit. A co česnek? Na ten rozhodně nesmíme zapomenout. Pokud byste si chtěli práci ulehčit tím, že jej jen prolisujete, tak zde velmi doporučuji česnek utřít s troškou soli. Dip se vám tak odvděčí neskutečně dobrou a jemnou příchutí česneku.

Česnek si utřeme jednoduše tak, že jej posekáme nadrobno, lehce ho posolíme a poté ho na prkénku plochou nože utřeme na kaši. Aj ta lahůdka.

Vše dobře promícháme a skvělý dip je na světě.

Zde by bylo více než kde jinde na místě si říct, k čemu se takový česnekovo–jogurtový dip hodí.