Dýňové placky, nebo spíš „bramboráky„, taky jinak dýňáky jsou skvělou alternativou klasických bramborových bramboráků. Jestliže máte rádi dýně a moc už nevíte, co s nimi, tak vřele doporučuji vyzkoušet a zamilovat se.

Když jsem si tento recept připravovala, tak jsem si vzpomněla na způsob, jakým se u nás doma – rozuměj u rodičů, dělají bramboráky. No ano, je pravda, že by se to asi více hodilo ke standardnímu bramboráku, ale jelikož těsto na smažení dostanete téměř stejné a příprava je stejná, tak to sem vlastně patří.

Třeba moje mamka když klade bramboráky na pánev, tak je nijak neuhlazuje, ale jen tak lážoplážo je trošku přejede vlnkovitě lžící. Jsou pak takové nadýchanější. Taťka ten zase bramborák uhlazuje úplně a přijde mi, že to pak víc křupe. Oba dva mají svůj nezaměnitelný bramborákový rukopis a oba je mám moc ráda.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Dýňové placky – dýňáky

Ingredience

Množství: 2 větší porce určitě

½ dýně hokaido – nebo klidně i celá
1 větší brambora
2 stroužky česneku
1 menší cibule
Majoránka
Sůl
Pepř
2 vajíčka
2 vrchovaté lžíce hladké mouky


CO KUCHTIT ZÍTRA?

Problém vyřešen, mrkněte na naší kuchařku Velká svačinková bichle. Najdete v ní 190 receptů skvěle použitelných nejen na svačinky, ale i na snídaně nebo večeře! To je na každý (školní) den jiný recept! Koupit zde. #každýdenjinásváča


Postup přípravy

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření: 40 minut
Celkový čas: 55 minut

Ale teď k dýni.
Očistete si dýni od vnitří dužiny a semínek a pěkně ji celou umyjte. Já jsem dýňáky dělala asi z poloviny dýně hokaido. Dýni nastrouhejte najemno (to je trošku záhul na ruce, ale aspoň budete mít pěkně vyvinutý sval na ruce), přistrouhejte oškrábanou bramboru, stroužek česneku, menší cibulku a přimíchejte 2 vajíčka a asi 2 lžíce mouky. Okořeňte majoránkou, nebo jako já bazalkovým pestem….moc dobrá varianta!

Dýňáky by neměly pouštět tolik šťávy, ale kdyby přeci jen, tak jí odeberte třeba lžičkou.

Pak už jen smažte na nějakém dobrém rostlinném oleji (nebo klidně na sádle…pak to bude víc křupat) a podávejte s čímkoliv, co máte rádi.

Je to opravdu vynikající!

Vaše paní Čubička