Mexický guláš
Původní recept a podrobně nafocený postup přípravy najdete na www.receptypanicuby.cz
https://receptypanicuby.cz/gulase/mexicky-gulas/
Mexický guláš jsme u nás doma vždycky podávali se špagetami… a sýrem. 🙂 A jak jej máte rádi vy?Pojďte si ho připravit se mnou.
Mexický guláš se dá připravit s mnoho druhý luštěnin a ať už se budete držet mého receptu s hráškem, nebo přidáte třeba červené fazole, bude to vynikající. Uvidíte.


Ingredience na mexický guláš
Množství: 4 porce800 g hovězího předního (nebo kližky)
2 cibule (200 g)
2 červené papriky (300 g)
1 vrchovatá lžíce červené papriky (uzené) (30 g)
1 špetka soli (5 g)
1 lžička cukru (5 g)
2 lžíce olivového oleje (40 ml)
50 g rajského protlaku
100 g mraženého hrášku
1 l hovězího vývaru nebo vody
Příloha
200 g rýže basmati
Postup přípravy
Doba vaření: 120 minut
Celkový čas: 135 minut
Také by vám mohlo chutnat:
Základem pro dobrý mexický guláš je dobré masíčko. My tedy rovnou sáhneme po hovězím předním nebo kližce. Nakrájíme si ho na kostky cca 3 cm velké. K ruce si také připravíme na kostičky nakrájenou cibuli a můžeme začít.
Zakládáme guláš
Do hrnce (či rovnou papiňáku) dáme trošku olivového oleje, na kterém budeme smažit cibuli pěkně do zezlátnutí. Čím bude zlatější až vlastně hnědá, tím lépe. Guláš tak dostane skvělou chuť.
K osmahlé cibulce přidáme hovězí maso a zprudka jej ještě budeme restovat, dokud se nezatáhne. Nechceme, aby nám pustilo šťávu.
Poté vše osolíme, přidáme trošku cukru a také koření – bobkový list, celý pepř a trošku nového koření a nezapomeneme na rajčatový protlak. Vše promícháme a nakonec ještě přidáme červenou papriku nakrájenou na tenké plátky. Pokud máte po ruce papriku uzenou, naprosto schvaluji její použití, ale s červenou paprikou – kořením si také bezvadně vystačíme. Je skvělá.
Základ zalijeme vývarem případně vodou a necháme vařit v papiňáku cca 1 hodinu, nebo v hrnci alespoň dvě hodiny pod pokličkou a na mírný plamen.
Dokončujeme
Jakmile máme měkké maso, můžeme přidat ještě luštěniny – my jsme mexický guláš připravovali vždy s hráškem, ale nebojte se pracovat i s fazolkami. Je to vynikající. Nejrychleji se pracuje s těmi již předvařenými v konzervě. Pak je stačí jen prohřát, a je hotovo.
Příloha
A teď jak s přílohou. Je to vlastně jen na vás. Já miluji mexický guláš se špagetami, ale vynikající je i s rýží.
Věřím, že si moc moc pochutnáte.
Pája
PS. Další výborné masové dobroty najdete v kategorii Maso masíčko.
Líbí se vám recept na mexický guláš? Sdílejte ho s přáteli ;o) Díky!
Kolik byste dal/a receptu hvězdiček? (víc = lepší)
Další recepty z kategorií: Další recepty dle ingrediencí: červená paprika, česnek, cibule, cukr, hovězí, hovězí kližka, hovězí přední, hrášek, olivový olej, paprika, rajský protlak, sůl, uzená paprika, voda, vývar