Lilek ten mám tuze ráda. Chlapi sice většinou moc nevěří tomu, že se dá připravit tak dokonale, že chutná téměř jako maso, ale je to tak. Věřte mi, prosím.

Dokonce jsem dospěla i do stádia, že lilek nenechávám potit se v soli, ale klidně ho připravím i jen tak a riskuji, že by mohl být hořký.

Pro tentokrát sem přináším recept na jednoduchou přílohu v podobě salátu z grilovaného lilku s mozzarellou a rajčátky.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Lilkový salát

Ingredience

Množství: 4 menší porcičky

1 lilek
1 mozzarella
10 cherry rajčátek
Olivový olej
Sůl
Ideálně čerstvá bazalka

TIP 1: Chcete získat 300 Kč na nákup? Mrkněte na mé představení služby Twisto, v článku najdete krom výhod a nevýhod také kód na 300 Kč kredit na vyzkoušení. #300kcjenpromectenare

TIP 2: A v čem nákup odnést? Co potěšit přírodu a místo igelitky použít originální českou síťovku? V kombinaci s TIP 1 můžete mít 2 zdarma :-O #zerowaste


20 nej receptů

eKuchařka 20 nejoblíbenějších receptů paní Čuby

Přihlaš se k odběru nových receptů emailem a získáš zdarma eKuchařku 20 nejoblíbenějších receptů paní Čuby a až 800 Kč slevu na kuchyňské spotřebiče G21!

Taky nesnáším spam, Tvůj email nikomu nikdy neprozradím a odběr můžeš kdykoli snadno zrušit. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde.


 

Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 15 minut
Celkový čas: 25 minut

Lilek si nakrájejte na asi 3 mm plátky, a pokud máte čas a trpělivost, tak ho posolte a nechte vypotit v sítku. Když už se na lilku začnou dělat krůpěje potu stejně jako na půlkách zpoceného běžce, tak lilek vezměte a ještě z něj vymačkejte přebytečnou vodu.

Rozpalte pánev. Vůbec není potřeba na ní dávat olej. Stačí jen lilky položit na pánev a nechat je opéci z obou stran.

Naskládejte si je na nějaký větší talíř, přidejte nakrájenou mozzarellu a rajčátka, zakápněte olivovým olejem, posypte čerstvou bazalkou, jestli ji máte a posolte.

Hmmm, dobrota.

Vaše Paní Čuba