Lilek ten mám tuze ráda. Chlapi sice většinou moc nevěří tomu, že se dá připravit tak dokonale, že chutná téměř jako maso, ale je to tak. Věřte mi, prosím.

Dokonce jsem dospěla i do stádia, že lilek nenechávám potit se v soli, ale klidně ho připravím i jen tak a riskuji, že by mohl být hořký.

Pro tentokrát sem přináším recept na jednoduchou přílohu v podobě salátu z grilovaného lilku s mozzarellou a rajčátky.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Lilkový salát

Ingredience

Množství: 4 menší porcičky

1 lilek
1 mozzarella
10 cherry rajčátek
Olivový olej
Sůl
Ideálně čerstvá bazalka


TIP!: Pouze do konce ledna s mým kódem KUCHTIME15 získáte 15% slevu na cokoli od české firmy G21-Vitality. Což je například: 1200 Kč sleva na mého oblíbeného celokovového robota Promesso s obřím výkonem (má recenze), 405 Kč sleva na sadu dokonalých damaškových nožů (má recenze) nebo třeba 375 Kč sleva na tenhle neúnavný tyčový mixér, který v mé kuchyni je téměř denně v akci už více než dva roky (má recenze tu). #otonechcesprijit

Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 15 minut
Celkový čas: 25 minut

Lilek si nakrájejte na asi 3 mm plátky, a pokud máte čas a trpělivost, tak ho posolte a nechte vypotit v sítku. Když už se na lilku začnou dělat krůpěje potu stejně jako na půlkách zpoceného běžce, tak lilek vezměte a ještě z něj vymačkejte přebytečnou vodu.

Rozpalte pánev. Vůbec není potřeba na ní dávat olej. Stačí jen lilky položit na pánev a nechat je opéci z obou stran.

Naskládejte si je na nějaký větší talíř, přidejte nakrájenou mozzarellu a rajčátka, zakápněte olivovým olejem, posypte čerstvou bazalkou, jestli ji máte a posolte.

Hmmm, dobrota.

Vaše Paní Čuba