Lilek ten mám tuze ráda. Chlapi sice většinou moc nevěří tomu, že se dá připravit tak dokonale, že chutná téměř jako maso, ale je to tak. Věřte mi, prosím.

Dokonce jsem dospěla i do stádia, že lilek nenechávám potit se v soli, ale klidně ho připravím i jen tak a riskuji, že by mohl být hořký.

Pro tentokrát sem přináším recept na jednoduchou přílohu v podobě salátu z grilovaného lilku s mozzarellou a rajčátky.

Ingredience


1 lilek
1 mozzarella
10 cherry rajčátek
Olivový olej
Sůl
Ideálně čerstvá bazalka

Množství: 4 menší porcičky


Nově: Sledujte Čubí stories na Instagramu!

Fotky nových receptů, ale i legrácky a pohled do zákulisí (nejen) kulinářského života Paní Čuby přes „Instagram stories“. Buďme v kontaktu 🙂

Čubí instagram a stories

@receptypanicuby


Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 15 minut
Celkový čas: 25 minut

Chceš posílat upozornění na nové recepty přímo do FB messengeru? Můj nový virtuální pomocník Čubot se o to postará. A je to vtipálek! O co jde?Také by Ti mohlo chutnat:

Lilek si nakrájejte na asi 3 mm plátky, a pokud máte čas a trpělivost, tak ho posolte a nechte vypotit v sítku. Když už se na lilku začnou dělat krůpěje potu stejně jako na půlkách zpoceného běžce, tak lilek vezměte a ještě z něj vymačkejte přebytečnou vodu.

Rozpalte pánev. Vůbec není potřeba na ní dávat olej. Stačí jen lilky položit na pánev a nechat je opéci z obou stran.

Naskládejte si je na nějaký větší talíř, přidejte nakrájenou mozzarellu a rajčátka, zakápněte olivovým olejem, posypte čerstvou bazalkou, jestli ji máte a posolte.

Hmmm, dobrota.

Vaše Paní Čuba