Kapání do polévky mám obzvláště ráda a dávám mu přednost před nudlemi. Oproti nudlím mi chuť kapání přijde jemnější a zajímavější, než právě cokoliv těstovinového, co se do polévek klasicky dává. Navíc příprava je více než jednoduchá, popis zas až tak ne. 🙂

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Kapání do polévky

Ingredience na kapání do polévky

Množství: Do 1 polévky

2 vejce M (100 g)
1 špetka soli (5 g)
2 vrchovaté lžíce hladké mouky (50 g)
1 polévková lžíce čerstvých bylinek (petržel, bazalka, pažitka či jiné čerstvé)

 


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 3 minut
Doba vaření: 2 minut
Celkový čas: 5 minut

Do skledničky si hoďte komplet celá vajíčka, tj. žloutek i bílek a decentně osolte. Přidávejte postupně mouku, kterou rozmíchávejte vidličkou, až vznikne hutnější hmota, ale ne zase úplný cement. Kapání je o tom, že směs z vidličky či lžíce poměrně jednoduše odkápne do polévky.

Pokud je to stále řídké, přidejte mouku. Pokud jste to s moukou přepískli, tak stačí i malá lžička vody, ale s vodou opatrně.

Když už má směska správnou konzistenci – lehce tekuté, ale zároveň poměrně kompaktní, tak stačí přidat bylinky a pomalu to nakapat do vroucího vývaru, kde to průběžně zlehka promícháváme, aby se kapání nescuklo v jednu hmotu.

Doufám, že při vytváření vlastního polévkového kapání pomůžou i přiložené fotky z Čubí továrničky.

Paní Čuba

PS. Jestliže se necítíte na míchání kapání v ruce, ruční mixér (viz recenze toho mého) práci zvládne taky dobře.

PS: Na přípravu vývaru (třeba kuřecího) se nejlépe hodí tlakový hrnec (klasický nebo vychytaný luxusní, oba s 5 let zárukou). Maso se v něm rychle uvaří a bude měkoučké.