Spolupráce s českou firmou G21 Vitality je radost. Pokud mou stránku čtete delší dobu, všimli jste si, že už jsem měla možnost vyzkoušet jejich skvělého robota Promesso a smoothie maker a mixér Perfect Smoothie Vitality. Jak na robota, tak na smoothie maker jsem napsala recenze a teď to vezmu do třetice s dalším bezva pomocníkem do kuchyně – tyčovým mixérem VitalStick pro s Food Procesorem.

První dojem

Moc se mi líbí design celého mixéru. Dostala se mi do ruky varianta černá (má oblíbená barva), která je zároveň pěkně matová, což společně s nerezovým materiálem působí moc hezky a elegantně. Muži možná toto nedocení, ale vy ženy, které často vybíráte spíše okem než rozumem (jako já), to jistě pochopíte.


Tajná sleva jen pro mé čtenáře: Chcete 10% slevu na tento produkt nebo na cokoli jiného z kategorie kuchyňských spotřebičů značky G21 Vitality? Použijte při nákupu slevový kód KUCHTIME10 a sleva je Vaše!

PŘÍKLAD: Při nákupu mého oblíbeného robota Promesso ušetříte díky kódu přes 700 Kč!

Mixér G21 Vital stick Pro s praktickým držákem
Mixér G21 Vital stick Pro s praktickým držákem

Držák na mixér? To je zase nějaká blbost. Asi ho moc nepoužiju, ale uvidíme. Zvláštní plastový nástavec na pýré? Hmm to jsem zvědavá. Metlička na šlehání působí hodně křehce. Taky uvidíme.

Jdeme mixovat

Začneme tím, co používám nejčastěji – ruční mixér. Ten je z oceli a díky takzvané funkci quattro blade nasekáte opravdu všechno možné či nemožné. Já s ním poslední měsíce nejčastěji připravuji příkrmy (vařenou zeleninu a ovoce), což ale není vůbec křest ohněm.

Co něco složitějšího? Náročnější pak už může být rozmixovat tvrdou zeleninu nebo maso a to je naprosto bezproblémové. Ideální je na to i kulatá nádoba, ve které se dobře seká i poměrně malé množství potravin.

S ořechy by také problém být neměl, ale popravdě po minulých zkušenostech s metáním ořechů a mandlí s jinými ručními mixéry jsem na tento opatrná a radši si toto namixuji ve větším robotovi. Já jsem ořechy zkoušela jen jednou a nebyl to problém. Nicméně mám VitalStick natolik ráda, že to radši nechci riskovat a ořechosekání dále nepodnikám (ořechy metelím v tomto robotovi a pokud například opravdu hodně často děláte různé ořechové pomazánky a potřebujete super nože, tak vřele doporučuji tohoto smoothie zabijáka).

G21 Vital stick Pro - celá sestavička i s food processorem
G21 Vital stick Pro – celá sestavička i s food processorem

Sekez mazec

VitalStick také zahrnuje mixovací misku o objemu 0,5 l, ve které velmi rychle nasekáte například bylinky do pesta nebo vlastně cokoliv, co je potřeba. Zde pozor! Mixér je opravdu hodně rychlý a výkonný, takže pokud nechcete mít ze surovin úplnou kaši, mixujte na nižší výkon a ne moc dlouho 🙂 To byl pro mě zprvu šok.

Super vychytávka u food procesoru, který také seká, je možnost přidat do nádoby ještě jeden sekací nůž. Je to pro případ, že máte nádobu plnou a chcete všechno pohodlně a rychle nasekat.

G21 Vital stick Pro - sekací nádoba food procesoru
G21 Vital stick Pro – sekací nádoba food procesoru

Šleh sem šleh tam

Další nepostradatelnou součástí ručního mixéru je šlehací metla. U té jsem si opět musela zvyknout na rychlost a také na její křehkost. Metla při šlehání jede jako drak, takže opět lépe méně otáček než více.

Při prvním pokusu o šlehání šlehačky jsem měla smetanu až na stropě. Tím chci také upozornit, ať neblbnete a nešleháte v jiné než vysoké úzké nádobě, která je součástí balení. V hrnci to bylo rychlé čoro moro a jeho obsah měl chuť z hrnce utéct.

Mixér G21 Vital stick Pro - šlehací metla použitá v nebezpečné míse
Mixér G21 Vital stick Pro – šlehací metla použitá v nebezpečné míse

Food procesor

Pokud budete zvažovat koupi VitalSticku, vřele doporučuji si trochu připlatit a vzít ho rovnou s food procesorem. Za pár kaček navíc totiž dostanete ještě struhadlo, kostičkovač a ještě větší prostor pro sekání. Objem nádoby má krásné 2 litry, což využijete při nějakém více objemovém sekání.

Držák na pyré…

Držák na pyré je samozřejmě nesmysl. Ale možná vás to trochu probudilo po delším textu. Vydržte, jdeme do finále.

Na začátku jsem psala o držáku na mixér. Možná to pro někoho bude nepochopitelné, ale přijde mi to jako super užitečná věc. Já jako tvor neorganizovaný jsem ho docenila až s postupem času. Je to super mít jedno místo, kde najdu vlastně všechny důležité nástavce a samotné tělo mixéru. Držák mám vždycky při ruce a mixér si jednoduše za pár sekund připravím do akce. Pak do něj zase umyté věci jednoduše zaklesnu a je to.

Nástavec na pyré? Bez něj si svůj život sice dovedu představit, ale můžu říct, že svou práci odvádí více než dobře. Nejen bramborová kaše, ale vše kašovité je z něj bezvadně hladké.

Jak vyčistit odstavec na pyré? Nebuďte trouba jako já a čtěte návody. 🙂 Pak totiž zjistíte, že je čištění tohoto nástavce opravdu snadné a bez problému. Mixovací patky se totiž dají velmi jednoduše odšroubovat a tak i jednoduše vymýt. Je to tedy brnkačka.

G21 Vital stick Pro - nástavec na pyré
G21 Vital stick Pro – nástavec na pyré

Závěr aneb rok s VitalStickem

Teď už jen stručně. Ruční mixér VitalStick má výkon 1 000W, což je paráda. Je zároveň tichý. Tělo mixéru je kovové – nemělo by se po pár použitích zničit. V době psaní recenze ho nadšeně používám přibližně rok a vše šlape jak hodinky bez známek jakékoli únavy. Možná už samozřejmost je jednoduché nastavení rychlosti otáček a tlačítko turbo, se kterým budou věci namixované fakt turbo rychle.

Mixér má své pevně dané místo na naší miniaturní kuchyňské lince, je stále po ruce a nyní na chystání příkrmů pro Lindu je v akci denně. Pokud bych dnes znovu vybírala tyčový mixér, šla bych opět do tohoto.

G21 Vital stick Pro -struhadlo v akci
G21 Vital stick Pro -struhadlo v akci

Výhody a nevýhody tyčového mixéru VitalStick Pro

Výhody:

 • Krásné a kvalitní provedení
 • Bohaté příslušenství – za mě paráda, že můžu mixovat, šlehat, sekat, strouhat, kostičkovat nebo pyréovat a všechno to mám jednoduše po ruce
 • Pro mě super užitečný držák na mixér a příslušenství
 • Jednoduchá údržba
 • Možnost nastavení otáček a funkce turbo
 • 2 litrový food procesor – skvělé na polévky

Nevýhody:

 • Pro mě zprvu nezvyklá šlehací metla, která mě ve vysokých otáčkách téměř děsí svou rychlostí.
 • V nástavci na pyré se zanáší kousky mixovaného, takže je pak otrava to čistit

Příslušenství mixéru a technické okénko

V balení najdete:

 • Mixér G21 VitalStick Pro
 • Nerezový nástavec 3D Quattro Blade na sekání
 • Šlehací metla
 • Nádoba na sekání 0,5 l
 • Nástavec na výrobu pyré
 • Nádoba na mixování a šlehání 0,6 l
 • Stojan na kompletní příslušenství – to je super užitečné

Pokud budete mixér kupovat i s Food Procesorem, čekejte ještě:

 • Food procesor G21
 • Dva sekací nože
 • Disk na krájení plátků a strouhání
 • Disk na výrobu kostiček
 • Pěchovadlo

Technické okénko:

 • 3D Quattro blade systém – viz.v recenzi
 • Regulace otáček a funkce turbo
 • Výkon: 1000 W
 • Tichý chod
 • Rozměry: 21 x 5,5 cm
 • Délka nerezového nástavce: 21,5 cm
 • Hmotnost: 2,4 kg
 • Rozměry balení: 34,5 x 24 x 18,5 cm
 • (Food procesor o objemu nádoby 2l) – pokud objednáváte tyčový mixér společně s food procesorem

Zjistit aktuální cenu, koupit či zjistit další informace


Tajná sleva jen pro mé čtenáře: Chcete 10% slevu na tento produkt nebo na cokoli jiného z kategorie kuchyňských spotřebičů značky G21 Vitality? Použijte při nákupu slevový kód KUCHTIME10 a sleva je Vaše!

PŘÍKLAD: Při nákupu mého oblíbeného robota Promesso ušetříte díky kódu přes 700 Kč!

A to je asi úplně vše, co jsem vám chtěla ohledně ručního mixéru VitalStick sdělit. Pokud budete mít nějaké otázky, klidně se ptejte v komentářích pod recenzí.

Vaše Pája

Líbila se vám recenze? Sdílejte jí s přáteli ;o) Díky!

Vydáváme novou LETNÍ kuchařku!

Recepty na celé léto, na doma, na výlet i na gril - to přesně je naše nová Velká prázdninová bichle.

Vyřešíme vám vaření na celé léto od rána do večera, žádné složitosti, vše z dostupných surovin včetně speciální kategorie plné dobrot a trvanlivých svačinek na výlety. Třešničkou na dortu je neomezený přístup k receptum z knihy v členské sekci a funkce jako jídelníčky či nákupní seznamy.

Koupit novinku či (vele)výhodný balíček všech našich kuchařek

Předprodej nové Prázdninové bichle

Objednat novinku za výhodnu cenu

Kolik byste dal/a produktu hvězdiček? (víc = lepší)
Bych blilCelkem hnusnýBrý...noBezva sváčaGastronomickej orgáč! (hodnoceno: 11x, průměr: 5,00, nejlepší: 5)
Loading...

Přečteno 2 723x

Další příspěvky z kategorií: