Jednou to na paní Čubu zase přišlo a dostala chuť na něco v tekutém stavu, co nebude alkoholické a dodá jí to potřebnou energii na další excelentní mentální výkony.

V lednici už jí zahnívala delší dobu dvě cuketová robátka. Inu rozhodla se Čuba, že z nich udělá polévku…a to ne ledajakou, ale vymazlenou uzeným lososem, kterého si mohla zrovna dovolit, protože bylo po výplatě.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Cuketová polévka s lososem

Ingredience

Množství: 4 porce

2 střední cukety
½ cibule
1 petržel
2 stroužky česneku
1/5 celeru
Olej, sůl
Balení uzeného lososa

(Smetana)
(Muškátový oříšek)


Udělejte si radost téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Prohlédnout Velkou svačinkovou bichli

Skvěle poslouží i jako kupa inspirace na rychlé a lehké večeře nebo snídaně.

Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 20 minut
Celkový čas: 30 minut

Chcete posílat 1x týdně upozornění na nové recepty emailem? Navíc získáte pár dárečků! Klikněte sem a vše se dozvíte.


Také by vám mohlo chutnat:

Vzala tedy 2 střední cukety, ½ cibule, 1 petržel, 2 stroužky česneku, 1/5 celeru, olej, sůl, balení uzeného lososa

Kastrol paní Čuba postavila na sporák, hodila do něj nakrájenou cibuli na kostičky a trochu ji osmažila: Pak tam flákla nakrájenou petržel, cukety česnek a celer a…samozřejmě na kostičky (vcelku by to byl trochu humus) a nechala to svému osudu, až to bylo měkké. Pak vzala mixér, vše rozmixovala, aby z toho vznikl hezký krém. Kdyby byla prase, tak si do toho dá ještě trochu smetany na vaření, ale nechtěla mít řiť jak sousedovic valach.

Na závěr hodila na pánev na nakrájeného lososa a jemně ho osmažila. Minuta úplně stačila.

Cuketový mix nandala na talíř, posypala osmaženým lososem a pak už si jen chrochtala, jak se jí to povedlo a jak to bylo jednoduché

PRO FAJNŠMEKRY: Malé množství nastrouhaného muškátového oříšku dá polévce takový pěkný ráz. Pozor ale, aby ho nebylo příliš, jinak by se nám z pusy stala hořko-pálivá cela.