Jednou to na paní Čubu zase přišlo a dostala chuť na něco v tekutém stavu, co nebude alkoholické a dodá jí to potřebnou energii na další excelentní mentální výkony.

V lednici už jí zahnívala delší dobu dvě cuketová robátka. Inu rozhodla se Čuba, že z nich udělá polévku…a to ne ledajakou, ale vymazlenou uzeným lososem, kterého si mohla zrovna dovolit, protože bylo po výplatě.

Hlavní fotka k receptu Cuketová polévka s lososem

Ingredience


2 střední cukety
½ cibule
1 petržel
2 stroužky česneku
1/5 celeru
Olej, sůl
Balení uzeného lososa

(Smetana)
(Muškátový oříšek)

Množství: 4 porce


Kratičký dotazník + soutěž

Pod pokličkou našich kuchyní aneb pojďme se inspirovat

Cílem je zjistit, co nám v kuchyni nejvíc pomáhá a co bychom si rádi pořídili. 15 z vás navíc získá dáreček – roztomilou Čubičkovou formičku na cukroví z limitované edice 30ti kousků, které mi vyrobila firma Dilna 3D.


Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 20 minut
Celkový čas: 30 minut

Chceš posílat upozornění na nové recepty přímo do FB messengeru? Můj nový virtuální pomocník Čubot se o to postará. A je to vtipálek! O co jde?


Také by Ti mohlo chutnat:

Vzala tedy 2 střední cukety, ½ cibule, 1 petržel, 2 stroužky česneku, 1/5 celeru, olej, sůl, balení uzeného lososa

Kastrol paní Čuba postavila na sporák, hodila do něj nakrájenou cibuli na kostičky a trochu ji osmažila: Pak tam flákla nakrájenou petržel, cukety česnek a celer a…samozřejmě na kostičky (vcelku by to byl trochu humus) a nechala to svému osudu, až to bylo měkké. Pak vzala mixér, vše rozmixovala, aby z toho vznikl hezký krém. Kdyby byla prase, tak si do toho dá ještě trochu smetany na vaření, ale nechtěla mít řiť jak sousedovic valach.

Na závěr hodila na pánev na nakrájeného lososa a jemně ho osmažila. Minuta úplně stačila.

Cuketový mix nandala na talíř, posypala osmaženým lososem a pak už si jen chrochtala, jak se jí to povedlo a jak to bylo jednoduché

PRO FAJNŠMEKRY: Malé množství nastrouhaného muškátového oříšku dá polévce takový pěkný ráz. Pozor ale, aby ho nebylo příliš, jinak by se nám z pusy stala hořko-pálivá cela.