Tak jsem zase jednou utrácela jako smyslů zbavená a v tašce si z nákupů krom mnoha naprosto nepotřebných věcí odnesla i lososa. „Co s tím klukem ušatým jen udělám?“ říkala jsem si. Šla jsem do jistoty v podobě lososa s česnekem a petrželí! 

 

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Zapečený losos s česnekem a petrželí

Ingredience na lososa s česnekem a petrželí

Množství: 4 porce

750 g lososa (i s kůží může být)
Hrst čerstvé petržele (40 g)
4 stroužky česneku (20 g)
Špetka soli (5 g)
Pepř dle chuti
2 lžíce olivového oleje (40 ml)

Alobal


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 20 minut
Doba vaření: 25 minut
Celkový čas: 30 minut

Výhodou tohoto receptu je minimální množství ingrediencí a i přes to lahodný výsledek. Je to u nás téměř nejčastější varianta, jak připravit lososa.

Předpečící příprava

Lososa si nejprve opláchněte a papírovou útěrkou ho osušte.

Pak ho osolte, opepřete a ze všech stran ho potřete prolisovaným česnekem. Posypte ho čerstvou petrželí.

Jelikož je losos sám o sobě taková trošku cvalíkoidní ryba, pokapejte ho jen troškuolivovým olejem. 

Pečeme

Celou tuto nádheru zabalte do alobalu a pečte na 200°C přibližně 30 minut. Čas se může lišit podle velikosti lososa. Pokud si tedy nejste jistí, zda je losos dost propečen, tak alobal otevřete a zkuste vidličkou oddělit kousek lososa. Uvařený losos by měl jít velmi snadno.

A je hotovo.

Výborný je losos s bramborem popřípadě třeba i bramborovou kaší, pokud jsou brambory klihovaté a vcelku jim to chuťově moc nenotuje.