Vůně chilli con carne je tak neuvěřitelně svádivá a úžasná, že jen málokdo odolá byť jen si třeba uzobnout nebo si hrábnout lžící.

Chilli con carne jsem docela dlouho neměla, a tak mě jednoho dne doslova práskl do nosu oběd mé kolegyně, která si přinesla něco tak povědomě voňavého, co ve mně okamžitě spustilo Pavlovův slinící reflex a já věděla, že není čas otálet a chilli si také připravit.

Podle ingrediencí to vypadá na docela složitou záležitost, ale toho se neděste. Všechno se jen smíchá dohromady.

Hlavní fotka k receptu Chilli con carne

Ingredience


1 lžíce oleje
1 velká cibule
1 červená paprika
2 stroužky česneku
1 lžička chilli
1 lžička červené papriky
1 lžička římského kmínu
500 g mletého hovězího
400 ml hovězího bujonu
Špetka majoránky
1 lžička cukru
1 malý rajský protlak
400 g sekaných rajčat
410g červených fazolí
Sůl
Rýže
1 kysaná smetana

Množství: 4 porce zaručeně


Kratičký dotazník + soutěž

Pod pokličkou našich kuchyní aneb pojďme se inspirovat

Cílem je zjistit, co nám v kuchyni nejvíc pomáhá a co bychom si rádi pořídili. 15 z vás navíc získá dáreček – roztomilou Čubičkovou formičku na cukroví z limitované edice 30ti kousků, které mi vyrobila firma Dilna 3D.


Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 50 minut
Celkový čas: 60 minut

Chceš posílat upozornění na nové recepty přímo do FB messengeru? Můj nový virtuální pomocník Čubot se o to postará. A je to vtipálek! O co jde?


Také by Ti mohlo chutnat:

Vezměte co největší pánev, kterou doma máte a vlijte do ní trochu oleje, na kterém orestujete na kostičky nakrájenou cibulku a na proužky nakrájenou červenou papriku. Když už je cibulka i paprika změklá, přidejte k nim nasekané dva stroužky česneku, ať se pěkně opečou, a pak mleté hovězí maso (čím kvalitnější, tím lepší) a nechte ho opéct pěkně ze všech stran. Já do toho vždycky šťouchám klacíkem, aby se to maso pěkně rozkouskovalo.

Když už se nám to takhle pěkně všechno vaří, je na čase přidat lžičku římského kmínu, papriky, chilli, majoránku, cukru a pak také sůl podle chuti. Já dávám tak dvě špetky.

Koření už jsme tam tedy hodili a je potřeba ještě přidat nasekaná rajčata, protlak a bujon.

Celé necháme provařit tak těch 40 minut a poté přidáme červené fazole, aby se pěkně prohřály a zároveň nerozvařily. Necháme provařit tak deset minut a pak servírujeme s rýží a kysanou smetanou.

Vůně v kuchyni by vás už od začátku měla začít přivádět k šílenství

VAROVÁNÍ: Je to návykové a přežerete se…. Tedy u nas v Čubičkově to tak zatím vždycky bylo a i když už jsme měli bříška vyvalená jak sud, tak jsme stejně jedli.

 Dobrou chuť vaše Čubička