Už když jsem kdysi psala o kuřecím vývaru, chrlila jsem na něj samé superlativy a to, že je to dobrá meducína na lecjakou bolístku, stále platí.

Tentokrát se ale podívám na zoubek kuřecí krémové polévce, která například parádně pasuje ve chvíli, kdy musíte jen srkat a nejde vám kousat.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Kuřecí krémová polévka

Ingredience na kuřecí krémovou polévku

Množství: 4 porce

2 kuřecí stehna
1 menší cibule
3 střední brambory
1 smetana na vaření
1 bobkový list
5 kuliček nového koření
5 kuliček celého pepře

TIP (krátké & poučné video): Přemýšlíte nad tím, co jíte? A taky občas jako já skočíte na lep nějakému super zdravému trendu? Mrkněte na krátké video (pořad Rozum v troubě) a pojďte se taky trochu vzdělat. #obchodnicisezdravim

Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 50 minut
Celkový čas: 60 minut

Chceš posílat upozornění na nové recepty přímo do FB messengeru? Můj nový virtuální pomocník Čubot se o to postará. A je to vtipálek! O co jde?


Také by Ti mohlo chutnat:

Příprava je opět velmi jednoduchá. Vezměte dvě kuřecí stehna a dejte do studené vody. Přidejte k nim bobkový list, nové koření a pepř a nezapomeňte na cibuli. Kuře nechte vařit do měkka.

Když už je kuřátko měkké, tak ho vyjměte a do vývaru přihoďte na povaření brambory, které se pak rozmixují a celý vývar pěkně zahustí. Jelikož jsem od přirození líná, tak při mixování z vývaru ani nevyndávám koření a rozemelu to všechno pohromadě. Stejně se to v tom ztratí. Nezapomenu přidat smetanu na vaření, který to ještě zjemní.

Maso ze stehýnek si pak do vývaru také přihoďte a pokud maté někde ještě tvrdý chléb, který neobrůstá plísní, tak doporučuji udělat si chlebové krutónky.

Pak už jen konzumujte a uvidíte, jak se vám nálada zlepší.

Dobrou chuť přeje Čubička!