Jednoho studeného večera si paní Čuba řekla, že už je na čase se zase zahřát nějakou nutričně bohatou a chuťově vyváženou polévkou, které udělá dobře střevnímu potrubí, a tak se tedy rozhodla, že si připraví dýňovou polévku.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Dýňová polévka

Ingredience na dýňovou polévku

Množství: 6 mističek

½ dýně hokaido
1 mrkev
1 petržel
1/5 celeru
1 stroužek česneku
Krapet čerstvého zázvoru (či sušeného) – dávkujeme s rozumem
Olivový olej
Sůl


Udělejte si radost téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Prohlédnout Velkou svačinkovou bichli

Skvěle poslouží i jako kupa inspirace na rychlé a lehké večeře nebo snídaně.

Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 20 minut
Celkový čas: 40 minut

Paní Čuba vzala kastrůlek, dala do něj na kostičky nakrájenou mrkev, celer, petržel a česnek. Přidala k tomu bobkový list a nové koření a celé to nechala vařit asi v 1.5l vody, aby se z toho udělal pěkný zeleninový vývar.

Mezitím si pokrájela očištěnou dýni hokaido, kterou krapet osmahla na oleji (ano, mohla to dát zapéct do trouby, aby to bylo ještě lepší a daly by se mlsat dýňové hranolky, ale byla líná) a hodila to do vývaru.

Vývar ochutnala, zjistila, že je správně slaný a celý jeho obsah rozmixovala, aby vznikla hezky krémová polévka. Přichutila krapítkem zázvoru a přibližně dvěma lžičkami šťávy z citronu a už se mohla radovat, jak se to celé pěkně povedlo.

Jenže paní Čuba našla ve špajzu i starý chleba. Vzala ho tedy a nakrájela na kostičky a zlehka opekla na pánvi, aby k dýňovce měla i něco pěkně křupavého. Další možností, jak si dýňovou polévku vymazlit, jsou slunečnicová semínka také opražená na pánvi. Stejně jako chlebík to polévce dodá křupavosti.

Možná by Tě také mohl zajímat recept na dýňovou polévku s kokosovým mlékem, který jsem vydala nedávno 🙂

Dobré chutnání s hokaido