Cuketová polévka s lososem je pro mě jednou z těch nejlepších polévek, kterou nemám problém připravovat stále stále dokola. Ok je pravda, že uzený losos není nejlevnější záležitost, ale je milé si jednou za čas trošku dopřát a dát tělu tuhle božskou manu.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Cuketová polévka s lososem

Ingredience na cuketovou polévku s lososem

Množství: 4 porce

2 střední cukety (600 g)
½ cibule (35 g)
1 petržel (100 g)
2 stroužky česneku (10 g)
1/5 celeru (100 g)
20 ml olivového oleje
Sůl
100 g uzeného lososa
50 ml smetany na šlehání
špetka muškátového oříšku
500 ml vody


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 20 minut
Celkový čas: 30 minut

Chcete posílat 1x týdně upozornění na nové recepty emailem? Navíc získáte pár dárečků! Klikněte sem a vše se dozvíte.


Také by vám mohlo chutnat:

Do hrnce si dejte olivový olej a opečte na něm 2-3 minuty na kostičky nakrájenou zeleninu – cukety, cibuli, petržel, celer i stroužky česneku. Zelenina se lehce osmaží.

Přidejte vodu a osolte. Nechte vařit, dokud zelenina nezměkne. To bude trvat přibližně 15 minut.

Celou směs pak vymixujte mixérem do hladka a pro opravdové gurmány ji můžete ještě přes cedník přecedit. Polévku zjemníme smetanou smetanou (čím vyšší procento tuku, tím chutnější, ale vystačíte si i se smetanou na vaření) a opravdu hodně malou špetku muškátového oříšku. Jdeme na lososa.

Na pánvi si zprudka osmahneme nakrájeného uzeného lososa. Není potřeba zde používat olej, protože losos sám o sobě je dost tučný.

Polévku dáme do misky a navrch přidáme osmaženého lososa.

Pěkně si pochrochtejte
Vaše Pája