Kdybych těstoviny s cuketou a krevetami měly díky své chuti a vůni schopnost teleportovat někam pryč, určitě by mě přenesly někam k moři, kde bych si hodila pařáty na stůl a nechala se ovívat vlhkým mořským vzdouškem.

Bohužel jídlo teleportovat zatím neumí, takže si budeme muset vystačit jen s tou chutí a vůní, která ale podobnou hawaii udělá aspoň v našem žaludku a rozvrní chuťové pohárky do nepříčetného blaha.

Recept je velmi jednoduchý a zvládnete ho levou zadní.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Těstoviny s cuketou a krevetami

Ingredience

Množství: 2 porce

1 menší cuketa
Hrst loupaných krevet
2 porce těstovin (linguine nebo spagethi)
1 stroužek česneku
Sůl
Pepř
(Smetana)


SLAVÍME 10 LET A ROZDÁVÁME…

… ceny za více než 100 000 Kč! Navíc když vyhrajete, uděláte zároveň dobrý skutek a radost školce či škole, kterou sami vyberete. 🙂 Soutěžit můžete zde.
#dělámeradostrádi

PS: A také je to šance, jak získat naši novou chystanou kuchařku Velká polévková bichle mezi prvními (vychází v září).


Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 15 minut
Celkový čas: 25 minut

Nechte si ve větším hrnci vařit vodu na těstoviny – ideálně ploché italské těstoviny linguine nebo i spagethi jsou moc dobré.  Nechte je vařit tak, abyste je nenechávali někde delší dobu odstáté. Slepily by se a nebylo by to ono.

Vezměte si jednu menší cuketu a pečlivě ji očistěte či úplně oloupejte (já tam tu slupku většinou nechávám klidně i celou). Rozpalte si lžičku olivového oleje na pánvi a přihoďte do něj stroužek celého česneku. Ten nechte chvilku zasmažit, aby zezlátnul. Olej díky němu dostane slabý česnekový nádech. Cuketu pak vhoďte do oleje a opečte dozlatova a měkka. Zatím ji ale nesolte, aby nepustila šťávu!

Když už je cuketa takto osmahlá, přihoďte k ní hrst loupaných krevet a celé nechte klidně na prudším ohni vařit další 3-4 minuty. Opepřete a osolte. Cuketa sice pustí šťávu, ale to se během chvíle vyvaří.

Pokud si hlídáte linii, tak už dál ani nečtěte a směs cukety s krevetami smíchejte v pánvi s těstovinami a podávejte hezky začerstva.

Kdo je gurmán, čte dál. Cuketa nám pustila šťávu a je na čase přidat do směsi skleničku smetany. Tu necháme probublat a do této omáčky hodíme těstoviny, promícháme a podáváme hladovým strávníkům.

Doufám, že i vy budete mít hned o trochu letnější pocit!