Těsně po Velikonocích se vždycky všichni těšili, jak se budou cpát vajíčkovým salátem nebo vajíčkovou pomazánkou a pro mě to bylo nanejvýš odpudivé a nechápala jsem to. Ani pořádně nevím, proč jsem si vypěstovala takový odpor k vařeným vajíčkům a z vlastních předsudků nebo možná blbosti jsem se ochudila o takovou dobrotu, jaká je vajíčková pomazánka.

Prostě jsem to předem odsoudila, aniž bych to zkusila a dala se odradit vajíčkovým smradem. Já blb!

Takže poučení pro příště: nesuďte vejte podle smrádku a radši to zkuste….a pak posuďte.

Ale k receptu.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Čubiččina vajíčková pomazánka

Ingredience na vajíčkovou pomazánku

Množství: asi tak na 8 krajíců chleba

6 vajíček
1 pomazánkové máslo
1 tavený sýr
½ cibule
Sůl, pepř
Pažitka

TIP 1: Chcete získat 300 Kč na nákup? Mrkněte na mé představení služby Twisto, v článku najdete krom výhod a nevýhod také kód na 300 Kč kredit na vyzkoušení. #300kcjenpromectenare

TIP 2: A v čem nákup odnést? Co potěšit přírodu a místo igelitky použít originální českou síťovku? V kombinaci s TIP 1 můžete mít 2 zdarma :-O #zerowaste


20 nej receptů

eKuchařka 20 nejoblíbenějších receptů paní Čuby

Přihlaš se k odběru nových receptů emailem a získáš zdarma eKuchařku 20 nejoblíbenějších receptů paní Čuby a až 800 Kč slevu na kuchyňské spotřebiče G21!

Taky nesnáším spam, Tvůj email nikomu nikdy neprozradím a odběr můžeš kdykoli snadno zrušit. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde.


 

Postup přípravy

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření: 10 minut
Celkový čas: 25 minut

Chceš posílat upozornění na nové recepty přímo do FB messengeru? Můj nový virtuální pomocník Čubot se o to postará. A je to vtipálek! O co jde?


Také by Ti mohlo chutnat:

Recept na vajíčkovou pomazánku je super jednoduchý a rychlý.

Vezměte uvařená vajíčka a dle vlastního uvážení nakrájejte, nebo nastrouhejte či vidličkou rozmačkejte. Přidejte pomazánkové máslo, tavený sýr, cibulku a pažitku (pokud máte)  a celé promíchejte. Nezapomeňte prosoĺit a trochu opepřit.

Není nic lepšího, než si tuhle pochoutku namazat na měkký chleba s křupavou kůrkou.

Snad i vy si pomazánku takhle užijete!

Paní Čubička