Dlouhou dobu jsem si k pórku nedokázala najít hezký vztah. Podcenila jsem ho, přiznávám. Nicméně kdo se bojí, nesmí do lesa, šanci jsem mu dala, připravila z něj bezvadnou polévku… A zamilovala se. Pórková polévka vás bude bavit a zamilujete si ji také. Věřte mi.

Recept je tak jednoduchý, že to zvládne i naprostý neumětel.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Pórková polévka

Ingredience na pórkovou polévku

Množství: 4 porce

1 celý pórek (300 g)
3-4 jarní cibulky (140 g)
2 střední brambory (320 g)
1 bobkový list (2 g)
špetička muškátového oříšku (1 g)
1 l vody
sůl (5 g)
1 lžíce olivového oleje (20 ml)
50 ml smetany na vaření


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 5 minut
Doba vaření: 15 minut
Celkový čas: 20 minut

Pórek i jarní cibulky (pokud je zrovna máte po ruce, ale i bez nich to jde) si nakrájejte na plátky a orestujte na rozpáleném másle. Stačí 2-3 minuty.

Poté zalijte vodou, osolte dle chuti a přidejte dvě nastrouhané brambory, bobkový list a špetku nastrouhaného muškátového oříšku. S muškátovým oříškem zacházejte ale velmi opatrně. Zde méně je více, takže spíše přidávejte postupně. Mohl by totiž polévku ochutit až do zhořknutí.

Všechno nechte přibližně patnáct minut povařit. Pórek bude měkký velmi rychle a stejně tak i brambory.

Vezměte mixér a všechno do hladka rozmixujte (mohu doporučit dokonalé a výkonné mixéry od G21, sama je také spokojeně používám). Pokud chcete chuť ještě zjemnit, přimíchejte také smetanu na vaření a nechte jen probublat.

Pak už jen stačí popřát dobrou chuť a čisté póry v duši.

Vaše Pája

PS. Fajnšmekry potěší pórková polévka ozdobená opečeným chlebíkem!

PSS. Jste polívkomilové jako já? Mrkněte ještě na další polévky 🙂