Rajčatová bruschettaklasická italská dobrota původně těch nejchudších obyvatel se v poslední době stává docela předraženou položkou na jídelních lístcích v restauracích. Což mi přijde jednak škoda a zároveň sprostota, protože suroviny na přípravu bruschetty jsou levné a rozhodně nestojí dohromady 70 až 100 Kč.

Jen si vezměte, že potřebujete starý chleba, pár rajčat a k tomu trošku bazalky a oleje. Takže ještě někdo hledá důvod, proč si dobrou křupavou bruschettu nepřipravit doma?

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Rajčatová bruschetta

Ingredience na rajčatovou bruschettu

Množství: 4 porce

8 plátky staršího chleba či bagety
8 střední zralá rajčata
2 stroužky česneku
Hrst bazalky
Olivový olej


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 5 minut
Doba vaření: 15 minut
Celkový čas: 20 minut

Recept je jednoduchý jako facka.

Prostě si vezmete tvrdší chleba (ideálně nějaký bílý chleba podobný ciabattě (ta je na to naprosto ideální), ale zvládnout se to dá i s českou šumavou. Ten dáte do trouby na 200°C a necháte ho opéct do vámi požadované barvy (ideálně dozlatova).

Rajčatová směs

Mezitím, co se chleba opéká, si připravíte směs na bruschettu. Rajčátka si nakrájíte na menší kostičky. Jelikož je rajče tou nejpodstatnější částí, tak vybírejte opravdu krásně červená a voňavá.

Ano, je pravda, že v současné době je téměř nemožné i v létě nalézt nějaké pěkné rajče a to speciálně v obchodních řetězcích, ale když budete mít štěstí a budete čmuchat kolem, tak na nějaké pěkné rajče narazíte (například naši vietnamští spoluobčané mě málokdy zklamou).

Rajčátka máme nakrájená, tak je jen jemně přelijeme dobrým olivovým olejem. Opravdu to chce olivový olej ideálně s výraznou chutí. Slunečničák je sice levnější, ale parádu vážně nenadělá. Směs osolíme a natrháme do ní hrst čerstvé bazalky.

Chlebík se nám opekl, takže teď už ho jen zlehka počesnekujeme a opatrně na něj dáme rajčatovou směs. Těsně před podáváním ještě přelejte olivovým olejem.

Je to jednoduché a tak, tak, tak moc dobré!

Vaše Pája

PS. Bruschetta je úplně ideální předkrm, který chutná všem (komu to nechutná, tak mi prosím pište na e-mail, protože to mě zajímá) a vydráždí chuťové buňky k dalšímu jídlu.