Honí-li Tě mlsná a chceš si dát něco křehkého, lehkého, je pro Tebe roláda se šlehačkou značka ideál. Krom toho do hodiny jste schopni se na ni vrhnout a užít si ji a to se vyplatí.

Materiál na roládu je velmi jednoduchý a jelikož se tam nedává ani mouka (roláda je tedy i bezlepková), tak vlastně není moc co pokazit a třeba těsto přehustit. Vaječné žloutky prošmrdlejte metličkou společně s moučkovým cukrem a kakaemBílky vyšlehejte do pevného sněhu – testujeme pěkně otočením misky nad hlavou – ono vás to naučí je vyšlehat pořádně (šlehejte ideálně elektrickým šlehačem – ručně je to opravdu bolestivá a zdlouhavá práce…pokud si zrovna nelibujete v posilování svalů na ruce).

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Křehká kakaová roláda se šlehačkou – bez mouky

Ingredience

Množství: 1 celá krásná roláda

NA ROLÁDU

6 vajíček
70 g moučkového cukru
2 lžíce pravého kakaa
Pečící papír

 PLNĚNÍ:

Šlehačka na šlehání (čím více procentní, tím lépe)
1 lžička moučkového cukru
Ztužovač šlehačky
Nakládané třešně

Lžíce oleje na vymazání plechu

 

TIP 1: Chcete získat 300 Kč na nákup? Mrkněte na mé představení služby Twisto, v článku najdete krom výhod a nevýhod také kód na 300 Kč kredit na vyzkoušení. #300kcjenpromectenare

TIP 2: A v čem nákup odnést? Co potěšit přírodu a místo igelitky použít originální českou síťovku? V kombinaci s TIP 1 můžete mít 2 zdarma :-O #zerowaste


20 nej receptů

eKuchařka 20 nejoblíbenějších receptů paní Čuby

Přihlaš se k odběru nových receptů emailem a získáš zdarma eKuchařku 20 nejoblíbenějších receptů paní Čuby a až 800 Kč slevu na kuchyňské spotřebiče G21!

Taky nesnáším spam, Tvůj email nikomu nikdy neprozradím a odběr můžeš kdykoli snadno zrušit. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde.


 

Postup přípravy

Doba přípravy: 30 minut
Doba vaření: 8 minut
Celkový čas: 38 minut

Chceš posílat upozornění na nové recepty přímo do FB messengeru? Můj nový virtuální pomocník Čubot se o to postará. A je to vtipálek! O co jde?


Také by Ti mohlo chutnat:

Sníh vmícháme postupně do směsi – vznikne nadýchaná hmota, kterou vylejte na plech i s pečícím papírem (ten vám pak pomůže roládu dostat ven a pracovat s ní dál). Pečeme v troubě předehřáté na 200ºC přibližně 10 minut.

Roládu po dopečení překryjeme utěrkou a překlopíme i s papírem na ní. Teď je čas ji nechat odpočinout asi 10 minut. Z rolády pak odloupněte pečící papír, ať je připravená na rolování.

Ušlehejte si šlehačku společně se ztužovačem a cukrem dle chuti. Celou roládu potřete šlehačkou a poklaďte na ní třešně či nějaké jiné dobré ovoce.

Přichází největší legrace celého kuchtění – zarolování 🙂 Pěkně rolujte a rolujte a buď se na roládu vrhněte rovnou, ale ještě lepší je ji nechat rozležet.

Užijte si ji
Čubička