S koncem roku 2018, který nám velmi zásadně převrátil životy (naštěstí jen v tom dobrém) se uchyluji ke klišovatosti (bohužel ne ke kližce, tu totiž nemám moc ráda, ale na guláš zase co si budeme povídat) a pod fousem si bublám, že ten čas hrozně rychle letí a že naše malá Linda už není to malinkatý miminko, ale malá rozumná a svéhlavá bytost.

Krom toho reptám, protože nestíhám a nestačím a to bych si tak ráda natáhla kopyta a třeba týden v kuse nic nedělala.

Trocha ohlédnutí za rokem 2018

Rok 2018 je za námi a určitě už všichni z vás mají za sebou poctivou rekapitulaci, co se povedlo nebo nepovedlo a kam chcete směřovat a čím chcete být, až budete velcí :). Je čas hledět se vztyčenou hlavou směrem do roku 2019 a radovat se, jak je na světě krásně.

Sic téměř s půlměsíčním zpozděním, ale i já jsem si udělala takovou menší rekapitulaci toho, co se na webu dělo. Pochválit sama sebe se v našich končinách moc nenosí, ale já to i přes to udělám.

Sama jsem moc ráda, že se mi i s příchodem malého tvorečka do naší rodiny povedlo i s určitými přestávkami pokračovat ve vydávání receptů. Za rok 2018 tak krom Lindičky přišlo na svět ještě 30 receptů a obrovskou radost pak mám z téměř 2 500 nových lidí, kteří chtějí číst mé recepty a odebírají je v emailech. Kromě receptů jsem měla příležitost si i pěkně zarezenzovat věci, ze kterých mám upřímnou radost – topem pro mě byl a je domácí robot Promesso (recenze robota tu) a spolupráce s českou firmou G21 Vitality. Těšte se, co pro vás společně chystáme na rok 2019!

Top 7 receptů roku 2018

A které recepty roku 2018 pro vás byly ty nej? O pár řádků níže vás čeká taková drobná hitparáda nejoblíbenejších receptů roku 2018. Ještě než se ale na TOP 7 receptů přesuneme, chtěla bych poděkovat vám všem, kteří recepty čtete a speciální dík pak těm, kteří mi píšete a inspirujete mě k dalším kouskům v kuchyni.

Barevná sýrová roláda

Tuhle dobrotu mi kdysi představila sestra. Pro mě barevná sýrová roláda byla nevídaný jídelní skvost a všude tvrdím, že recept dělám podle ní a dmu se pýchou, že je někdo tak šikovný z mé krve. No, nicméně teď jsem se dozvěděla, že recept dělá krapet (úplně) jinak. Ale co, hlavně když tento chutná taky a to nejenom u nás doma :).

Sýrová roláda - barevná nádhera je na světě
Sýrová roláda – barevná nádhera je na světě

Hraběnčiny řezy

Jsem ráda, že i vy máte tak moc rádi recept na tuhle jablečnou dobrou, které těžko odolávám a nemám na ní klapku. Ou mňam. Hraběnčiny řezy jsou jedním z mých nejoblíbenějších sladkých jídel.

Hraběnčiny řezy - takhle krásný řez můžete mít taky :)
Hraběnčiny řezy – takhle krásný řez můžete mít taky 🙂

Mazlivé buřtíky na černém pivě

Nejsme zrovna národ dietářů a nezdravé dobroty prostě bodují. Ale zrovna v případě pečených buřtíků na pivu to naprosto chápu. My buřty na pivu milujeme a hřešíme s nimi velmi rádi. Ať i vám dál chutnají. Navíc tu mám i variantu se světlým pivem a ta má již přes 90 000 přečtení!

Pomazlené buřty na černém pivě - prostě nádhera na talíři
Pomazlené buřty na černém pivě – prostě nádhera na talíři

Parmigiana – zapečený lilek

Velikou radost mám z tohoto pečeného lilku, který se dostal i mezi vaše receptové favority. Skvělá italská lahůdka, která sice není příliš známá, ale zdá se, že si parmigiana svoje místo mezi vámi statečně probojovává. Receptů s lilkemtu mám také víc.

Parmigiana - nádhera je tu
Parmigiana – nádhera je tu

Italské tiramisu

Další italská klasika? Nu, ono je to velmi dobré a já se vůbec nedivím, že tiramisu máte rádi. Pojďme receptem na tento svěží dezert zakončit první pětici 🙂

Pravé italské tiramisu - lahodnost je na světě
Pravé italské tiramisu – lahodnost je na světě

Dýňová polévka s kokosovým mlékem

Receptů s dýní není nikdy dost a tahle krémová polévka z ní je prostě boží. A i vám skvěle zachutnala. To je dobře. Já jsem hodně polévková, Čubí muž méně, ale krémové polévky by prý mohl jíst pořád.

Dýňová polévka s kokosovým mlékem - servírujeme
Dýňová polévka s kokosovým mlékem – servírujeme

Chia pudink

Chia semínka… je to teď veliký trend a uvidíme, jak dlouho se tato malá zázračná semínka udrží na vlně popularity. Ale teď a tady bodují a v podobě pudinku jsou naprosto dokonalá a navíc je to zdravé. Kdo nevíte o co jde, mrkněte na recept.

Chia pudink - ach och...mňam
Chia pudink – ach och…mňam

Co by to bylo za rozjímání o roce minulém, kdybych vám neprozradila, co dál chystám? Žádné předsevzetí jsem si nedala, protože to v 99,9% nedopadne. Ale i tak snad můžu napsat, že se budu dál s chutí věnovat vaření, testování nových věcí a také našemu novému obchůdku Kuchti.me. O co jde? Mrkněte na něj, časem pustím o chlup víc.

Krásný rok 2019 vám všem
Pavlína – Paní Čuba, Kuchti.meLíbí se vám recept ? Sdílejte ho s přáteli ;o) Díky!

Kolik byste dal/a receptu hvězdiček? (víc = lepší)
Bych blilCelkem hnusnýBrý...noBezva sváčaGastronomickej orgáč! (hodnoceno: 12x, průměr: 4,42, nejlepší: 5)
Loading...
Přečteno 1 639x

Další recepty z kategorií:

Mrkněte na můj nový projekt:

Víc než kuchařka - chytré plánování a nakupování

Jídelníček v čase karantény a náš nový projekt #vicnezkucharka. Mrkněte rovnou na www.vicnezkucharka.cz a nebo na článek zde na blogu, kde se dočtete, o co vlastně jde a proč to celé vzniklo.

Napsala

Bafinky baf. To jsem já, Pavlína osobně. Dobré jídlo, kvalitní šlofíček, pohodoví lidé, černý humor a moje nejmilejší polovička - pro mě jednoduchý recept na spokojený život v dnešním chaosu.

Chcete o mně vědět více?