Čubí páreček se chystal na návštěvu za kamarády, takže paní Čuba přemýšlela nad tím, co by mohla přívézt k mlsání, aby to přežilo cestu, bylo to dobré a ještě třeba za tři dny to chutnalo pořád stejně. Inspiraci hledala především v quichích – francouzských koláčích, které se plní vším možným i nemožným – sýrem, masem, zeleninou nebo sladkým atd.

Rozhodla se tedy pro variantu slaného koláče, a protože měla ve spíži několik konzerv tuňáka, bylo rozhodnuto. Čuba připravila tuňákový koláč.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Tuňákový koláč

Ingredience

Množství: 1 velký pekáč

1 list0v0vé těsto
3 malé plechovky tuňáka
4 vejce
3 dl mléka
2 cibule a 2-3 jarní cibulky
Sůl


SLAVÍME 10 LET A ROZDÁVÁME…

… ceny za více než 100 000 Kč! Navíc když vyhrajete, uděláte zároveň dobrý skutek a radost školce či škole, kterou sami vyberete. 🙂 Soutěžit můžete zde.
#dělámeradostrádi

PS: A také je to šance, jak získat naši novou chystanou kuchařku Velká polévková bichle mezi prvními (vychází v září).


Postup přípravy

Doba přípravy: 25 minut
Doba vaření: 40 minut
Celkový čas: 65 minut

Nejprve si nakrájela žlutou cibuli i jarní cibulku na plátky, zprudka to orestovala na oleji a podle svého mlsného jazýčka osolila. Pánev si odstavila stranou a cibuli nechala chladnout.

Čuba už si také zapnula troubu na 200 °C, na pekáček si dala pečící papír a začala s válením listového těsta. Ouplně ideální je si nechat listové těsto třeba půl hodiny před zpracováním někde v pokojové teplotě – lépe se pak váli. Rozválené těsto si vložila do pekáče tak, aby sahalo až do krajů – jelikož připravovala velkou porci, tak použila i celé balení listového těsta, které vyplnilo standartní pečící plech v celku v pohodě. Těsto trošku propíchala vidličkou, aby se při pečení nezvedalo a nenafukovalo.

Pak už to šlo všechno hodně rychle – na těsto paní Čuba poházela vychlazenou cibulku, kousky tuňáka, kterého před tím zbavila oleje, ve kterém byl naložený a celé to zalila směsí vajíčka a mléka.

Vše pak nechala v troubě zapéct dozlatova.

Snad i vám přijde koláč z tuňáka k chuti.