Dýně hokaido je skvělým sladkým podzimním miláčkem, kterého dost pravděpodobně znáte hlavně v polévce nebo třeba v nákypu. Což si ji ale připravit jako salát? Dýňový salát je úžasnou záležitostí, která rozhodně stojí za ochutnání.

Na přípravu salátu z dýně nebudete potřebovat příliš mnoho věci a přeci se vám odvděčí skvělou chutí… A vychutnáte si ho s velkou chutí i v zimě.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Dýňový salát s kozím sýrem

Ingredience na dýňový salát

Množství: 4 porce

1/2 dýně hokaido (cca 300 g)
2 hrsti rukoly (80 g)
50 g sušených rajčat
50 g černých oliv
100 g čerstvého kozího sýra

Na zálivku

2 lžíce olivového oleje (40 ml)
1 lžíce cukru (15 g)
1 špetka soli (5 g)
šťáva z 1/2 citronu
1 stroužek česneku
1 špetka červené papriky

Můžete také přidat: 

hrst ořechů


SLAVÍME 10 LET A ROZDÁVÁME…

… ceny za více než 100 000 Kč! Navíc když vyhrajete, uděláte zároveň dobrý skutek a radost školce či škole, kterou sami vyberete. 🙂 Soutěžit můžete zde.
#dělámeradostrádi

PS: A také je to šance, jak získat naši novou chystanou kuchařku Velká polévková bichle mezi prvními (vychází v září).


Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 10 minut
Celkový čas: 20 minut

Nemusíme kolem přípravy dělat žádné velké složitosti, protože dýňový salát je připravený  vlastně velmi rychle. Jedinou čas lehce užírající aktivitou je smažení dýně, ale nic krkolomného nečekejte.

Dýni hokaido si vydlabeme, očistíme od semínek a opláchneme. Nakrájíme ji na kostičky a na troše olivového oleje ji na mírném plameni smažíme do zezlátnutí. Zabere vám to přibližně 10 minut.

V mezičase si do mísy můžeme připravit rukolu, nakrájená sušená rajčata (z nálevu), olivy a k ruce také přichystáme kozí sýr, který dávám až nakonec.

V misce si promícháme ingredience na zálivku: olivový olej, sůl, cukr, česnek, červenou papriku a také šťávu z citronu. Směs pěkně poctivě vyšleháme do emulze.

Do směsi zeleniny přidáme osmaženou dýni a přelijeme zálivkou. Nakonec přidáme nadrobený kozí sýr a máme hotovo. Veřte, nevěřte, je to neskutečná lahůdka. Pokud milujete oříšky, nebojte se do salátu také přihodit na suché pánvi opražené ořechy dle libosti. Ach.

Dobrou chuť
Pája