Dýně hokaido je skvělým sladkým podzimním miláčkem, kterého dost pravděpodobně znáte hlavně v polévce nebo třeba v nákypu. Což si ji ale připravit jako salát? Dýňový salát je úžasnou záležitostí, která rozhodně stojí za ochutnání.

Na přípravu salátu z dýně nebudete potřebovat příliš mnoho věci a přeci se vám odvděčí skvělou chutí… A vychutnáte si ho s velkou chutí i v zimě.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Dýňový salát s kozím sýrem

Ingredience na dýňový salát

Množství: 4 porce

1/2 dýně hokaido (cca 300 g)
2 hrsti rukoly (80 g)
50 g sušených rajčat
50 g černých oliv
100 g čerstvého kozího sýra

Na zálivku

2 lžíce olivového oleje (40 ml)
1 lžíce cukru (15 g)
1 špetka soli (5 g)
šťáva z 1/2 citronu
1 stroužek česneku
1 špetka červené papriky

Můžete také přidat: 

hrst ořechů


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 10 minut
Celkový čas: 20 minut

Nemusíme kolem přípravy dělat žádné velké složitosti, protože dýňový salát je připravený  vlastně velmi rychle. Jedinou čas lehce užírající aktivitou je smažení dýně, ale nic krkolomného nečekejte.

Dýni hokaido si vydlabeme, očistíme od semínek a opláchneme. Nakrájíme ji na kostičky a na troše olivového oleje ji na mírném plameni smažíme do zezlátnutí. Zabere vám to přibližně 10 minut.

V mezičase si do mísy můžeme připravit rukolu, nakrájená sušená rajčata (z nálevu), olivy a k ruce také přichystáme kozí sýr, který dávám až nakonec.

V misce si promícháme ingredience na zálivku: olivový olej, sůl, cukr, česnek, červenou papriku a také šťávu z citronu. Směs pěkně poctivě vyšleháme do emulze.

Do směsi zeleniny přidáme osmaženou dýni a přelijeme zálivkou. Nakonec přidáme nadrobený kozí sýr a máme hotovo. Veřte, nevěřte, je to neskutečná lahůdka. Pokud milujete oříšky, nebojte se do salátu také přihodit na suché pánvi opražené ořechy dle libosti. Ach.

Dobrou chuť
Pája