Špikovaná jehněčí pečeně patří do oblasti totálního gurmánského potěšení. Jehněčí maso je jemné a lahodné, a když ho ještě šikovně prošpikujete, tak to celé vystřelíte do intergalaktických rozměrů a budete ještě dlouho vzpomínat na to, jaká to byla dobrota.

Ještě než se vrhneme na špikování masa, tak si připravíme směs na špikování. Tentokrát to nebude jen o tom, že prošpikujeme kýtu kousky špeku, ale trošku si to znesnadníme – ku prospěchu věci samozřejmě.

Ingredience


1 kg jehněčí kýty
3 stroužky česneku
100 g špeku
100 g anglické slaniny
Špetka černého pepře
1 snítka rozmarýnu
2 jarní cibulky
1 lžička oleje
1 lžička soli
1 hrudka másla
1-2 dl vody na podlévání

 

Množství: 4-6 porcí


Nově: Sledujte Čubí stories na Instagramu!

Fotky nových receptů, ale i legrácky a pohled do zákulisí (nejen) kulinářského života Paní Čuby přes „Instagram stories“. Buďme v kontaktu 🙂

Čubí instagram a stories

@receptypanicuby


Postup přípravy

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření: 150 minut
Celkový čas: 165 minut

Chceš posílat upozornění na nové recepty přímo do FB messengeru? Můj nový virtuální pomocník Čubot se o to postará. A je to vtipálek! O co jde?Také by Ti mohlo chutnat:

Vezměte slaninu, špek, pepř, rozmarýn, česnek, jarní cibulku, olej a sůl a všechno to rozmixujte na takovou hutnější kaši. Nebojte, vypadá to děsivě, ale výsledek za to opravdu stojí. Packu na to.

Vezměte si jehněčí kýtu a pěkně jí opláchněte a prosolte ze všech stran. Nožem maso provrtejte a do vzniklých dírek začněte pěchovat rozmixovanou směs. Přiznávám, je to trochu piplačka a člověk musí hlídat, aby mu to druhou stranou neuteklo. Ale když to takhle pěkně poctivě prošpikujete, rozmixovaná směs se naprosto geniálně uvolní do masa a ochutí ho.

Rozpusťte si na pánvi máslo a takto prošpikované maso zprudka ze všech stran osmahněte.

Maso pečte na 180°C přibližně dvě hodiny zakryté a podlité skleničkou vody. Pak dopékejte ještě 30 minut bez pokličky. Můžete ještě přidat hrudku másla.

Já vám přeju, aby to pro vás byl stejný gastrozážitek, jako byl pro nás a že se jehněčí stane vaším top kulinářským kouskem.

Paní Čuba