Jestli jsem se při vaření s raftovými guidy něco naučila, pak především základní poučku, která zní: „Čím víc špeku, tím vyšší kulinařina.“ Se špekem jsme vařili téměř všechno a v jednu chvíli jsem ho chtěla intuitivně použít i do sladkých palačinek, kdy mě od tohoto kroku zastavil pravděpodobně jen gastronomický výhružný hlas z hůry, jestli jsem náhodou taky trochu nezvlčila, tj. nezguidověla.

Musím ale dát za pravdu, že kombinace klasické bramborové kaše a osmaženého špeku je prostě dobrá a po celodenní námaze není nic lepšího, než se plastovou lžící zabořit do kaše, ve které ještě bublají škvařící se kousky špeku.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Bramborová kaše se špekem

Ingredience

Množství: 4 porce

Brambory
Mléko
Máslo
Špek
Sůl


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření: 15 minut
Celkový čas: 30 minut

Postup na přípravu je velmi jednoduchý. Uvaříme si oloupané brambory, scedíme je a rozmačkáme na co nejjemnější kousky. Do brambor přidáme tak 1dl mléka a tak centimetrový plátek másla. Zase záleží na vaší vlastní chuti, jak chcete mít kaši hustou či řídkou.

Když už je kaše hotová, přidáme tam špíček, který jsme před tím nechali osmažit na pánvi. Velmi doporučuji špek smažit až na poslední chvíli, protože pokud ho osmažíte s předstihem, budete ho odjídat a do kaše se tak dostane významně menší procento špeku (jestli vůbec nějaké), které jsme na pánev původně dali.

Užijte si tuto kalorickou pecku a vězte, že špek – špek = 0 špek, tedy dieteticky naprosto ideální jídlo.

Paní Čuba se špekem