Přiznávám se bez mučení, že pečené bramobry se sýrem je spíš taková nouzovka, když už moc nevíte, co si tak asi udělat a už ani ta lenost vás nefackuje, protože je taky hodně líná cokoliv dělat. Pečené brambory se sýrem svou náročností si mohou v náročnosti přípravy podat ruku s ohříváním párků nebo přípravou pytlíkového čaje. Prostě žádná piplačka, ale najíte se z toho bohově a určitě vám nikdo nebude vyčítat, že jste pohoštění odflákli.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Pečené brambory se sýrem

Ingredience

Množství: 4 porce

1 kg brambor
Sýra co se vejde a co doma najdete – gouda, uzený eidam, eidam, niva, hermelín, cokoliv
1 větší hrudka másla


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 5 minut
Doba vaření: 45 minut
Celkový čas: 50 minut

Chcete posílat 1x týdně upozornění na nové recepty emailem? Navíc získáte pár dárečků! Klikněte sem a vše se dozvíte.


Také by vám mohlo chutnat:

Roztopte si troubu tak na 200 ºC a než se trouba pořádně nažhaví, stihnete i další přípravu. Ze špajzu vytáhněte pár brambor (pokud jste občas tak líní, že ani neloupete slupku, tak buďte v pohodě…my ji taky často neloupeme a jsme zdraví, krásní a usměvaví i tak). Omyjte je, nakrájejte na oblíbený tvar. Já zvolila měsíčky.
Vezměte si pekáček a ještě na plotně v něm nechte rozehřát máslo a brambory v něm zprudka orestujte. Osolte je podle chuti.

Pak je strčte do trouby a pečte než zezlátnou.

Závěrečnou fází je pak přidání nastrouhaného sýra – gouda, eidam, niva…nebo to prostě smícháte dohromady a taky dobrý. V této fázi většinou dost spoléhám, že se v lednici někde vyskytne kus sýra, zbyteček od čehokoliv předchozího.

Ano, ano, opravdu je to tak jednoduché, jak píšu. Hlavně nezapomeňte, že čím víc sýra, tím líp.

Čubička