Přiznávám se bez mučení, že pečené bramobry se sýrem je spíš taková nouzovka, když už moc nevíte, co si tak asi udělat a už ani ta lenost vás nefackuje, protože je taky hodně líná cokoliv dělat. Pečené brambory se sýrem svou náročností si mohou v náročnosti přípravy podat ruku s ohříváním párků nebo přípravou pytlíkového čaje. Prostě žádná piplačka, ale najíte se z toho bohově a určitě vám nikdo nebude vyčítat, že jste pohoštění odflákli.

Ingredience


1 kg brambor
Sýra co se vejde a co doma najdete – gouda, uzený eidam, eidam, niva, hermelín, cokoliv
1 větší hrudka másla

Množství: 4 porce


Nově: Sledujte Čubí stories na Instagramu!

Fotky nových receptů, ale i legrácky a pohled do zákulisí (nejen) kulinářského života Paní Čuby přes „Instagram stories“. Buďme v kontaktu 🙂

Čubí instagram a stories

@receptypanicuby


Postup přípravy

Doba přípravy:5 minut
Doba vaření:45 minut
Celkový čas:50 minut

Chceš posílat upozornění na nové recepty přímo do FB messengeru? Můj nový virtuální pomocník Čubot se o to postará.Roztopte si troubu tak na 200 ºC a než se trouba pořádně nažhaví, stihnete i další přípravu. Ze špajzu vytáhněte pár brambor (pokud jste občas tak líní, že ani neloupete slupku, tak buďte v pohodě…my ji taky často neloupeme a jsme zdraví, krásní a usměvaví i tak). Omyjte je, nakrájejte na oblíbený tvar. Já zvolila měsíčky.
Vezměte si pekáček a ještě na plotně v něm nechte rozehřát máslo a brambory v něm zprudka orestujte. Osolte je podle chuti.

Pak je strčte do trouby a pečte než zezlátnou.

Závěrečnou fází je pak přidání nastrouhaného sýra – gouda, eidam, niva…nebo to prostě smícháte dohromady a taky dobrý. V této fázi většinou dost spoléhám, že se v lednici někde vyskytne kus sýra, zbyteček od čehokoliv předchozího.

Ano, ano, opravdu je to tak jednoduché, jak píšu. Hlavně nezapomeňte, že čím víc sýra, tím líp.

Čubička