V zimním období se mi často stává, že prostě není chuť si dát nějakou čerstvou zeleninu, která stejně většinou chutná jednotně jako jetel a chuťové buňky jsou z toho spíš zmatené, než aby se tetelily radostí, že dostávají nějakou dobrou chutnou zeleninu.

Je pravda, že cuketa sice není úplně zimní záležitostí, ale aspoň se dá koupit za přijatelnou cenu a dá se z ní vykřesat něco dobrého – v tomto případě cuketový salát s pomerančem.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Cuketový salát s pomerančem

Ingredience

Množství: 2 porce

2 menší cukety
1/2 pomeranče
Hrst baby špenátu či jiného salát
(Mozzarella)
(Chlebové krutonky)
Olivový olej

TIP 1: Chcete získat 300 Kč na nákup? Mrkněte na mé představení služby Twisto, v článku najdete krom výhod a nevýhod také kód na 300 Kč kredit na vyzkoušení. #300kcjenpromectenare

TIP 2: A v čem nákup odnést? Co potěšit přírodu a místo igelitky použít originální českou síťovku? V kombinaci s TIP 1 můžete mít 2 zdarma :-O #zerowaste


20 nej receptů

eKuchařka 20 nejoblíbenějších receptů paní Čuby

Přihlaš se k odběru nových receptů emailem a získáš zdarma eKuchařku 20 nejoblíbenějších receptů paní Čuby a až 800 Kč slevu na kuchyňské spotřebiče G21!

Taky nesnáším spam, Tvůj email nikomu nikdy neprozradím a odběr můžeš kdykoli snadno zrušit. Více o našich zásadách zpracování osobních údajů zde.


 

Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 5 minut
Celkový čas: 15 minut

Vezměte si cuketku, očistěte jí a na trošce oleje ji nesolenou osmažte, aby změkla a ideálně malinko zhnědla. Na hnízdečko z nějakého rozumně dostupného salátu (v mém případě vyhrál baby špenát), který má chuť si přihoďte osmaženou cuketu a osolte.

Celé pěkně dozdobte očištěnými měsíčky pomeranče a pokud chcete něco křupavého, přidejte krutonky.

Páč na nás přišla bída, neměli jsme ani mozzarellu, kterou bychom tam dodali, ale dovedu si představit, že tomu dodá parádní chuť. Celé ještě posolte, zakápněte olivovým olejem a servírujte k něčemu dobrému.

Dobrou chuť