Není nad to si jednou za čas osladit život něčím jemně alkoholickým. Domácí Baileys vás usadí do křesla a vy budete vrnět jako malé kotě blahem.Ta chuť, to je čistý koncentrovaný hříšek k zulíbání.

Domácí Baileys je co do přípravy tak naprosto jednoduché a rychlé. Dokonce je to podstatně rychlejší než příprava klasického vaječného likéru.

Výsledkem vašeho přibližně 10 minutového snažení bude příjemně krémový likér karamelovo–čokoládové chuti který budeme muset chránit vlastním tělem. 🙂 Baileys je také skvělým jedlým vánočním či jiným dárkem, kterým na 100% potěšíte.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Domácí Baileys

Ingredience na domácí baileys

Množství: cca 1,5 litru

2 plechovky karamelového salka (2 x 397 g)
500 ml whisky či rumu
2 lžíce silné kávy (poctivé espresso ideálně)
40 g rozpuštěné hořké čokolády
1 smetana na šlehání (min. 31%) (200 ml)


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 0 minut
Celkový čas: 10 minut

Jste milovníci sladkých krémových likérů neboli čůč? A kopete spíš za vaječný likér, nebo třeba právě za Baileys? Ať tak či onak, tyto sladké likéry dokážou naprosto spolehlivě pohladit po dušičce. Akorát tedy člověk nesmí moc přemýšlet nad tím, že jsou totální kalorickou bombou. Ale co. Jednou za čas je potřeba se mile odměnit.

Domácí Baileys se stalo mým favoritem ze dvou důvodů. Prvním z nich je ta naprosto fantastická chuť. Druhým pak super jednoduchá příprava, protože narozdíl od poctivého vaječňáku, který je potřeba trošku nahřát, zde máte hotovo doslova za pár minut. Všechny ingredience totiž stačí jen promixovat a je to!

Příprava Baileys

Připravte si větší mísu, ve které budete moci mixovat.

Do ní pak přidejte všechny ingredience – whisky (popř. levnější rum), karamelizované kondenzované mléko (tzv. salko), smetanu na šlehání, trošku čerstvé kávy (čím lepší zvolíte, tím lepší bude chuť) a také rozpuštěnou hořkou čokoládu.

Tuto směs pořádně rozmixujte ideálně tyčovým mixérem. 1-2 minuty budou tak akorát. Ochutnejte. Skvělé, že?

A máte hotovo! Dokonalé pohoštění nebo dárek je na světě! Z této dávky budete mít přibližně 1,5 litru. Věřte, že domácí baileys jako z pohádky se stane hitem. Před konzumací ho nezapomeňte pěkně protřepat a nic se nebojte, když se na povrchu utvoří tuková zátka.

I přes to, že recept neobsahuje syrová vejce, tak vzhledem ke smetaně doporučuji skladovat v lednici nebo na chladném místě. Ať si neuděláme trable.

PS. Jestliže chcete dopřát tuto lahůdku i dětem, vynechte whisky či rum a je hotovo. Nezapomeňte také vyzkoušet můj recept na domácí vaječňák.