Korona virus a s ním spojená karanténa nám všem udělala nepříjemnou čáru přes rozpočet… doslova. Co si budeme povídat. Pro nás to nicméně byl pořádný kopanec do zadku k tomu spustit podstatně dříve náš plánovaný projekt #vicnezkucharka na chytré plánování jídelníčků a pohodlnější nakupování.

Nějaký ten týden zpátky jsme začali nahlas trousit, že na podzim chystáme velké věci. Nicméně vzhledem k současné karanténě nám dává velký smysl pustit to do světa už teď i když ještě v plenkách a značně osekané.

Víc než kuchařka

O co jde?

Jak už jsem naznačila v úvodu, #vicnezkucharka má za jeden z cílů usnadňovat plánování kuchtění i nákupů.

V rámci pilotního testovacího spuštění webu jsme pro vás vytvořili sedmidenní jídelníček upravený pro čtyřčlennou rodinu, který vás nasytí pětkrát denně. Co je na tom tak úžasného? Jídelníček je super praktický, protože:

  1. Velmi jednoduše změníte počet porcí ze základních 4 na více či méně
  2. Z plánu jednoduše vytvoříte nákupní seznam, který respektuje vámi nastavené počty porcí a který můžete upravovat podle ingrediencí, které doma třeba už máte
  3. Pokud vám nějaký recept nevyhovuje, můžete ho ze seznamu vynechat jednoduše nastavením počtu porcí na 0

.

Jídelníček najdete na stránce www.vicnezkucharka.cz. Najdete tam i jednoduchý návod, jak s jídelníčkem pracovat, ale také co tím máme v plánu dál a na jaké další funkce se můžete těšit.

Proč teď?

Moc dobře si uvědomujeme, že se řada rodin dostává do náročné situace, kdy nemohou ven, pro nákup, do práce, protože například jeden člen z rodiny je v karanténě a celá rodina je tak klidně i měsíc izolovaná. To je dost na prd. A to ani nemluvíme o rodinách s dětmi, které jsou teď celý den doma a rodiče s nimi.

Jídelníček by vám měl pomoci plánovat, udělat si nákup, třeba ho i nasdílet s někým, kdo pro vás nakoupí a tím si aspoň trochu usnadnit život.

Určitě budeme moc rádi, když jídelníček budete sdílet s těmi, kterým by mohl pomoci a udělat radost.

Je to pilot

Jídelníček je v tuto chvíli jen jeden, ale máme v plánu postupně rozšiřovat jídelníčky a to nejen pro období karantény, od 1. 5. například budou následovat víkendové plány, takže:

  1. Nebudete muset nic vymýšlet
  2. Jednou kliknete a máte připravený nákupní seznam
  3. Nebudete muset řešit a hledat žádné recepty

.

Moc tedy oceníme váš názor na věc, co byste potřebovali jinak nebo co vás k tomu napadá, co vám není jasné nebo co nefunguje. Cílem je udělat tyto jídelníčky co nejpřínosnější, díky hromadným nákupům ušetřit a usnadnit vám co možná nejvíce i to samotné plánování jídel a samotné kuchtění.

www.vicnezkucharka.cz

Testujte tedy, užívejte a pokud se vám to líbí, šiřte!
Budeme moc rádi.

Za tým projektu #vicnezkucharka
PájaLíbí se vám recept ? Sdílejte ho s přáteli ;o) Díky!

Kolik byste dal/a receptu hvězdiček? (víc = lepší)
Bych blilCelkem hnusnýBrý...noBezva sváčaGastronomickej orgáč! (hodnoceno: 2x, průměr: 5,00, nejlepší: 5)
Loading...
Přečteno 1 864x

Další recepty z kategorií:

Mrkněte na můj nový projekt:

Víc než kuchařka - chytré plánování a nakupování

Jídelníček v čase karantény a náš nový projekt #vicnezkucharka. Mrkněte rovnou na www.vicnezkucharka.cz a nebo na článek zde na blogu, kde se dočtete, o co vlastně jde a proč to celé vzniklo.

Napsala

Bafinky baf. To jsem já, Pavlína osobně. Dobré jídlo, kvalitní šlofíček, pohodoví lidé, černý humor a moje nejmilejší polovička - pro mě jednoduchý recept na spokojený život v dnešním chaosu.

Chcete o mně vědět více?