Jaký vztah máte s růžičkovou kapustou? Kladný? Přijde mi, že spousta lidí ji nemiluje, takže po pojďme společně napravit! Polévka z růžičkové kapusty je totiž lahůdka, o které jste možná ani nevěděli.

Pokud jste doteď měli z růžičkové kapusty spíše osypky a říkali jste si, co to je pro boha za zeleninu a kdo to může jíst, ráda vás teď uvedu do světa milovníků těchto kulatých zelených bobíků. Polévka z růžičkové kapusty je totiž neskutečně dobrá.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Polévka z růžičkové kapusty

Ingredience na polévku z růžičkové kapusty

Množství: 4 porce

500 g čerstvé růžičkové kapusty
1 větší brambora (100 g)
2 stroužky česneku (10 g)
1 menší petržel (50 g)
1 l vody
200 ml smetany (více než 30%)
25 g másla
špetka muškátového oříšku
sůl dle potřeby


TIP na vděčný vánoční dárek: V každé mé kuchařce vás čeká 190 receptů – to je 2-3× víc než ve většině ostatních kuchařek. Co uvařit zítra jednou pro vždy vyřešeno.

Prohlédnout kuchařky

Navíc k výhodnému balíčku 3 Bichlí získáte nyní dárek v hodnotě 490 Kč ZDARMA! #VícNežKuchařka

Postup přípravy

Doba přípravy: 15 minut
Doba vaření: 15 minut
Celkový čas: 30 minut

Pokud jste ještě nezkoušeli kapustičky opečené na másle, což je ten nejprostší a možná nejlepší způsob, jak se do kapustiček zamilovat, nevadí. Polévka je taky důstojný začátek.

Připravujeme kapustičky

Nejotravnějším na celé přípravě polévky je pro mě určitě čistění kapustiček. Nejde to totiž příliš ošulit a holky jsou poměrně malé a je jich hodně.

Vezměte kapustičku, okrojte lehce stonek a odloupněte vrchní lístky tak, aby byla kapustička čistá. Překrájejte ji pak na půlky.

Zakládáme polévku

Do hrnce si dejte rozpustit máslo.

Přidejte k němu kapustičky i se stroužkem česneku a nechte na středním plameni lehce opéct. Zlatavá barva je ideální. Dejte si 4–5 kapustiček stranou – budou se hodit na dozdobení polévky.

Kapustičky poté zalejte vodou, přidejte na drobné kostky nakrájenou bramboru a petržel.

Přidejte také špetku muškátového oříšku, který dodá polévce šmrnc.

Nechte vařit přibližně 10–15 minut do změknutí.

Dokončujeme

Celou polévku pak promixujte do hladka a ochuťte dle potřeby solí a přidejte ještě na zjemnění smetanu. Polévku není potřeba dohušťovat moukou, jelikož své zde provede brambora i kapustičky. Jestliže neholdujete smetaně v polévkách, zkuste polévku dochutit třeba i mascarpone, je to žrádélko.

Do polévky se bezvadně hodí opečené kousky chleba či bílé pečivo.

Užijte si tuto dobrůtku
Pája