Vážně bych ráda tento salát nazvala nějak pěkně, elegantně, odpovídajícně…my jsme mu vždycky říkali Tamten salát a všichni věděli o co jde. Teď to budete vědět i vy, ale pokud budete mít nějaký milý pěkný název, tak sem s ním do komentářů. Nějaké jméno si ten salát zaslouží.

Pro mě je tamten salát takovou srdeční záležitostí – děláme si ho u maminky doma. No dobrá, teď už i v naší casa dela Čuba, ale dát si ho pěkně doma u rodičů má něco do sebe. Je v něm všechno, co k životu potřebujete – trocha zeleniny, nějaké ty proteiny, něco nezdravého (každý občas hřešíme) a dohromady je to žůžo bájo.

Ingredience


8 rajčat
1 salátová okurka
5 nakládaných okurek
150 g sýru eidam
200 g točeňáku nebo jiného podobného salámu
4 vajíčka natvrdo
2 papriky
1 menší bílý jogurt
4 vrchovaté lžíce majonézy
Špetka pepře

Množství: 4 porce


15 tipů co si přát k Vánocum aneb…
…kuchařčin dopis Ježíškovi

Už máš napsaný dopis Ježíškovi? Štědrý den se blíží a pokud propadáš panice, co si přát nebo jak někoho obdarovat, sepsala jsem pár tipů, co by třeba mně udělalo velikou radost.

Přečíst 15 tipů co si přát k Vánocům


Postup přípravy

Doba přípravy:20 minut
Doba vaření:0 minut
Celkový čas:20 minut

Chceš posílat upozornění na nové recepty přímo do FB messengeru? Můj nový virtuální pomocník Čubot se o to postará.
Nechte vařit vajíčka natvrdo (od bodu varu 10 minut). Mezitím si očistěte zeleninu (rajčata, papriku, okurku)  a nakrájejte na vámi skousnutelné kousky. Přikrájejte na kolečka nakládané okurky, nakostičkujte sýr a salám. Opepřete, přidejte jogurt a majonézu. Ochutnejte, jestli je to dobré. Dosolte v případě potřeby. Nakonec přidejte nakrájené vajíčko a promíchejte.

Čerstvý salát s chlebem je boží….odleželý snad ještě lepší.

Dobrou chuť
Vaše Čubička