Některé dny se vyznačují tím, že venku je počasí pod psa, vám se nechce vystrčit nos z postele a nejradši byste se přikryli zvukotěsným a blbuvzdorným poklopem. Jsou i takové dny, kdy na vás nějaká nemoc dotírá, ale ještě vás úplně nedostala, nebo i takové, kdy vás lenost už ani nefackuje, protože je sama líná zvednout pařátu. No a pak jsou dny, kdy si prostě jen řeknete, že nebudete dělat nic, ale vůbec nic.

V takových dnech je potřeba žaludku darovat něco, co ho příliš nepotrápí, hezky ho pohladí a udělá mu dobře. Pro paní Čubu je to jednoznačně krémová zeleninová polévka. Výhoda zeleninového krému oproti jiným polévkám je především v jeho krémovosti, hebkosti a jednoduchosti, se kterou klouže do krku.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Zeleninový krém

Ingredience na zeleninový krém

Množství: 4 porce

1 mrkev
1 petržel
¼ celeru
2 stroužky česneku
4 brambory
2 bobkové listy
Nové koření
Celý pepř
½ cibule
Muškátový oříšek
1 ½ l vody
1 lžíce olivového oleje


Den dětí se blíží! Udělejte radost dítkum krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Postup přípravy

Doba přípravy: 10minut
Doba vaření: 25 minut
Celkový čas: 35 minut

Chcete posílat 1x týdně upozornění na nové recepty emailem? Navíc získáte pár dárečků! Klikněte sem a vše se dozvíte.


Také by vám mohlo chutnat:

Paní Čuba zeleninový krém připravuje velmi jednoduchým způsobem. Veškerou zeleninu si nakrájí na kostičky, přidá koření (krom muškátového oříšku), zaleje vodou a nechá celé povařit do měkka v osolené vodě. Celou směs i s kořením pak rozmixuje mixérem (používám spokojeně dokonalé a výkonné mixéry od G21) a přidá lžičku olivového oleje. Někdo do krému přidává i smetanu, což ale paní Čubě přijde zbytečné. Dobré je to i bez ní.

Pokud je krém příliš hustý, nechává ho paní Čuba na ohni zredukovat a pokud je krém příliš krémový, ředí ho velmi opatrně vodou. Zajímavý chuťový ocásek tomu pak zanechá muškátový oříšek, kterého se tam strouhne opravdu jen malinká špetka. Když se to s ním totiž přežene, může být polévka až moc hořká.

Jestliže máte doma masem posedlé, velmi se osvědčilo do krému přidat také osmažené kostky slaniny a klidně i osmažené kostky chlebíku. Ale to opravdu záleží jen na vás.

Ať už si dáte krém samotný či vyšperkovaný opečeným chlebem či slaninou, Čuba vám přeje dobrou chuť.