Připravit si dobrý šťavnatý steak je poměrně věda. Hovězí steak připravovaný metodou sous vide je ale záležitostí velmi snadnou a i neprofesionálnímu kuchaři zaručuji, že výsledek bude výjimečný.Základem bude dobré hovězí maso. Já jsem pro tento recept zvolila rump steak a vlastně jen trošku toho koření a bylinek a bylo hotovo.

Uložit na Pinterest Pinterest
Hlavní fotka k receptu Hovězí steak – sous vide recept

Ingredience na hovězí steak metodou sous vide

Množství: 4 porce

4 rump steaky (každý aspoň 200 g)
špetka soli (5 g)
hrst bazalky (10 g)
lžíce olivového oleje (20 ml)
2 stroužky česneku (10 g)


Školní rok je tu! Udělejte radost dítkům krásnou svačinkovou krabičkou a sobě téměř nekonečnou (nejen) svačinkovou inspirací. V mé kuchařce vás čeká 190 receptů, sezonních, nutričně vyvážených, připravených do týdenních plánů. Nemusíte nic řešit ani vymýšlet, jen otočíte stránku.

Koupit Velkou svačinkovou bichli

Navíc nyní získáte bonus – neomezený přístup k receptům z knihy v členské sekci našeho webu, takže recepty budete mít po ruce i na cestách a kniha může zůstat klidně doma. 🙂 Více zde.

Postup přípravy

Doba přípravy: 5 minut
Doba vaření: 70 minut
Celkový čas: 75 minut

Je to o mase

Pro hovězí steak je zcela zásadní dobrý výběr masa. Bohužel se tu opravdu nevyplácí šetřit a volit maso, které na steaky není vhodné.

A co je tedy vhodné maso na steaky?

Nejlepší je roštěnec, svíčková nebo třeba i hovězí zadní. Jakmile tedy nakupujete maso na steak, jdete po názvech jako rib eye (entrecote) nebo právě rump steak, či flank steak.

Jak marinujeme maso?

Hovězí steak nepotřebuje žádnou super speciální úpravu. Maso samotné je totiž tak lahodné, že mu bude stačit například jen špetka soli a pepře a dobrý olivový olej. Nebo třeba v našem případě česnek a trochu bazalky. Přidat se dá také čerstvý tymián.

Hovězí steak dobře osušíme, jemně potřeme olivovým olejem a přidáme na tenké plátky nakrájený česnek a bazalku.

Hovězí steak metodou sous vide

Metoda sous vide má svoje specifika. První z nich je to, že budeme potřebovat vakuovací sáčky a vakuovačku. Do sáčku vložíme steaky a pomocí vakuovačky z něj vysajeme vzduch a zatavíme.

Přečíst si o recenzi vakuovačky G21 Nefrit

Maso máme zavakuované, takže ho můžeme dát do vody a nastavit teplotu na sous vide vařiči na 56,5 °C a čas na 1 hodinu. Možná si říkáte, že přeci když si hodíte maso na pánev, tak bude hotové za pár minut, tak proč se s tím takhle drbat. Proč? Lidi, to je prostě maso! Maso je nádherně křehké a šťavnaté… Těžko se to popisuje, lepší ochutnat.

Nespornou výhodou je také to, že si takto můžete připravit steaky třeba den předem, a pak je jen hodit na gril a za minutu máte hotovo a výsledek rozhodně nebude špatný.

Přečíst recenzi sous vide G21 Akura Wifi

Dotahujeme k dokonalosti

Souse vide vařič za nás odvedl precizní práci a maso má krásnou teplotu 56,5 °C. Co s tím dál?

Maso můžeme hned hodit na rozpálenou pánev s troškou oleje a opravdu jen na minutu z jedné a druhé strany osmažit.

Nebo si maso necháme v sáčku a použijeme ho třeba další den na grilování.

Užijte si dokonalou chuť masa a dejte mi vědět, jak vám chutnalo.

Pája