Recepty v kategorii: Čubí postřehy

Recepty paní Čuby jsou sice web o receptech a o tom, jak se dobře napápnout  ale stojí, sedí, leží a tak vůbec na mně paní Čubě a Čubím muži. My jsme takové dvě bytosti, co společně dělají celou řadu věcí a když máme co říct, rádi se o to podělíme. Čubí postřehy jsou tedy o tom, co nás kde potkává a mohlo by se vám do kuchyňského, kuchařského, gurmánského a tak vůbec života hodit.

Co tu postřehnete?

Tuze rádi cestujeme a když už jsme delší dobu doma v Čechách, svrbí nás prstíčky. Když už jsme na cestách, tak rádi objevujeme lokální chutě, což je často hodně dobrodružné. Ale zase se naše trávící ústrojí už tak obrnilo, že nemáme vlastně téměř nikdy žaludeční potíže. Jíme jak husy 🙂

Najdete tu tedy nějaké mé postřehy, jak se dá kde ve světě najíst. Nejsem profesionální jídelní kritik, ale mlsný jazyk mám. To zase ano. Můžete si tak přečíst například něco o tom, jak se najíte na Srí Lance. A co druhá strana zeměkoule? Mám tu i postřeh ohledně jihoamerického asada :).

Krom jiného jsem také začala v poslední době recenzovat různé super užitečné záležitosti do kuchyně. Ať už jídlem počínaje – například jako ovocné kytice, po kuchyňské spotřebiče (například smoothie mixér) konče. Je to často dost legrace a jednoho to donutí konečně číst pořádně návody 🙂 Protože ono mít celou kuchyň ohozenou jídlem je trošku otrava.

Čubí recenze – tyčový mixér VitalStick Pro s Food Procesorem

Spolupráce s českou firmou G21 Vitality je radost. Pokud mou stránku čtete delší dobu, všimli jste si, že už jsem měla možnost vyzkoušet jejich skvělého robota Promesso a smoothie maker Smoothie Vitality. Jak na robota, tak na smoothie maker jsem napsala recenze a teď to vezmu do třetice s dalším bezva pomocníkem do kuchyně – tyčovým mixérem VitalStick pro s Food Procesorem.

Čubí recenze – mixér G21 Perfect Smoothie Vitality

Před časem jsme se s českou firmou G21 Vitality domluvili na spolupráci a testování jejich produktů. G21 vyrábí celou řadu pomocníků do kuchyně, proto se můžete těšit na naše testovací hrátky s ručním mixérem a food procesorem nebo třeba na testování kuchyňského robota (který toho v kuchyni zvládá pomalu víc než já?!). První otestovanou vlaštovkou, nebo spíše pořádným kondorem, dnes ale bude mixér G21 Perfect Smoothie Vitality.

Čubí recenze – Ovocná kytice Frutiko – Dárek, který překvapí, potěší a nasytí

Rádi dáváme dárky. Ještě radši je dáváme, když jsou nějak originální, udělají radost a jsou k užitku. To je podle mě často docela oříšek a v dnešní době konzumu, kdy si každý koupí, co potřebuje, když to potřebuje, tak je o to těžší něčím překvapit. Nedávno můj Čubí muž narazil na naprosto skvělý dárek! O co jde? Čtěte dál!

15 tipů, co si přát k Vánocům aneb kuchařčin dopis Ježíškovi

Už máš napsaný dopis Ježíškovi? Štědrý den se blíží a pokud propadáš panice, co si přát nebo jak někoho obdarovat, mám tu pro Tebe pár tipů, co by třeba mně udělalo velikou radost 🙂 Doufám, že i pro Tebe bude těchto 15 tipů na vánoční dárky k užitku a že i moje komentáře Ti s výběrem pomohou. Tvoje Čubička PS: A můj tajný tip? Kupovat online z tepla domova a vyhnout se tomu předvánočnímu nákupnímu šílenství 😉

Tajemství norského léta paní Čuby

Ahoj pupíčci, možná si ještě pamatujete, jak jsem na začátku léta psala a těšila se, že budu určitě jisto jistě dávat každý týden nový recept všechno bude krásné a zalité sluncem. No…nepovedlo se…nebo také jinak by se dalo použít sorry, jako. Jestli jste zvědaví proč, a co jsem vlastně celou dobu dělala, tak čtěte dál. Kde byl Čuby konec? Ještě před začátkem července jsme se s Čubím můžem sbalili a odjeli jsme pracovat do Norska. Pro mou drahou polovičku už to byla devátá sezóna na severu a pro mě čtvrtá, respektive druhá pracovní. Čubí muž se staral ještě společně s dvěma dalšími guidíky (rozuměj raftovými průvodci) o českou raftovou základnu…

Jak se najíte a napijete v Argentině a Chile – o pití

Asi každý u vás už někde zaslechl pohádku o skvělém argentinském hovězím (o asadu – pravém argentinském grilování se můžete dočíst tady) a dokonalém chilském či argentinském víně. Byla bych tedy, to každý jistě chápe, úplný blázen, kdybychom v Argentině nevyužili příležitosti a hovězímu a vínu se v Jižní Americe nepodívali pořádně na zoubek…nebo spíše se to podívalo na zoubky nám.
keyboard_arrow_up